Specjalizacje, Kategorie, Działy

E-konferencja Trendy w Reumatologii na Przełomie 2019/2020

Udostępnij:
Zapraszamy na e-konferencję Trendy w Reumatologii na Przełomie 2019/2020, która rozpoczyna się już dziś o godz. 17:00. Podczas trzech dni internetowych spotkań, omówimy najważniejsze i najnowsze trendy w różnych dziedzinach reumatologii.
Pierwszego dnia przedstawimy Państwu wykłady, w których poruszona zostanie tematyka m.in najnowszych doniesień dotyczących wczesnego zapalenia stawów, nowości w leczeniu RZS i Młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów. Będą mieli Państwo okazję wysłuchać wykładu inauguracyjnego prof. Piotra Wilanda pt. „Czy historia nas czegoś może nauczyć – pandemia hiszpanki sprzed 100 lat i COVID-19”. Jeden z zaproszonych przez Profesora gości, opowie także jak funkcjonuje Klinika Reumatologii i Immunologii w szpitalu jednoimiennym podczas pandemii COVID-19.

Drugi dzień konferencji to kolejna porcja ciekawych informacji i zagadnienia takie jak: współczesne leczenie pierwotnego i wtórnego zespołu antyfosfolipidowego, ciąża z chorobami reumatycznymi, dna moczanowa. Zaproszeni eksperci omówią także nowe możliwości terapeutyczne w ŁZS.
Trzeciego dnia naszego wirtualnego spotkania, będziecie mieli Państwo możliwość wysłuchania wykładów o postępach w leczeniu powikłań płucnych, kwalifikacji i prowadzeniu leczenia biologicznego w praktyce reumatologicznej. Przygotowaliśmy także takie tematy jak: łuszczycowe zapalenie stawów, sarkoidoza, zespół suchości oraz suplementacja witamin B1 i B6.

Dzięki nowoczesnej platformie nasze wydarzenie online to nie tylko merytoryczne wykłady, ale także możliwość zadawania pytań prowadzącym na żywo podczas sesji LIVE Q&A. Zapraszamy Państwa także do odwiedzania wirtualnych stoisk firm z materiałami edukacyjnymi.

Zachęcamy do pełnego udziału w e-Konferencji i wypróbowania wszystkich dostępnych dla uczestników możliwości. Dla zarejestrowanych uczestników konferencji będzie dostępna książka w wersji cyfrowej „Reumatologia 2019/2020 – nowe trendy”. Składają się na nią rozdziały, w których poszczególni autorzy przedstawiają syntezę kluczowych zagadnień opublikowanych w ostatnich dwóch latach i dotyczących wczesnego zapalenia stawów, leczenia biologicznego RZS, stosowania leków celowanych syntetycznych w RZS, postaci osiowej spondyloartropatii zapalnych, łuszczycowego zapalenia stawów, tocznia rumieniowatego układowego, leczenia osteoporozy i dny moczanowej

Do zobaczenia już dziś o 17:00>>>

TRENDY W REUMATOLOGII
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.