Specjalizacje, Kategorie, Działy

Dermatologiczne konferencje drugiego półrocza

Udostępnij:
Jeszcze przed rozpoczęciem wakacyjno-letnich aktywności warto zaplanować swój udział w konferencjach dermatologicznych drugiej połowy tego roku. Co przygotowaliśmy dla dermatologów i lekarzy zainteresowanych tym obszarem medycyny?Od 12 do 14 września w Olsztynie odbędzie się tegoroczna odsłona konferencji Skóra i Kości dotyczącej najważniejszych zagadnień z pogranicza dermatologii i reumatologii.

Podczas spotkania specjaliści poruszą najistotniejsze aspekty związane z chorobami dotykającymi naszej skóry i stawów. Mowa będzie o tym, jak rozróżnić choroby, a także o tym, jakie problemy kliniczne są wspólne dla specjalistów reumatologii oraz dermatologii. Nie zabraknie omówienia konkretnych przypadków klinicznych prezentujących rzadkie choroby i specyficzne dolegliwości.

Przewodniczącymi komitetu organizacyjnego i naukowego wydarzenia są prof. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek i prof. Magdalena Krajewska-Włodarczyk, a wiceprzewodniczącymi prof. Zbigniew Żuber oraz prof. Bogdan Batko.


REJESTRACJA


Od 10 do 12 października br. odbędzie się w stolicy konferencja WAWDERM 2024 – VII Warszawskie Dni Dermatologiczne. W trakcie trzydniowego spotkania eksperci szczegółowo omówią nowości w diagnostyce i leczeniu chorób skóry.

Kierownikami naukowymi konferencji są prof. dr hab. n. med. Małgorzata Olszewska oraz prof. dr hab. n. med. Lidia Rudnicka.


Wszystkich lekarzy (klinik, oddziałów, przychodni i gabinetów prywatnych) zachęcamy także do zaprezentowania na konferencji swoich nietypowych lub rzadkich przypadków. Termin ich zgłaszania upływa 18 sierpnia br.

REJESTRACJA


6 i 7 grudnia 2024 odbędzie się w Bydgoszczy konferencja Interdyscyplinarne Oblicza Dermatologii, pod nadzorem naukowym prof. dr hab. n. med. Barbary Zegarskiej, kierownika Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu oraz prof. dr. hab. n. med. Rafała Czajkowskiego, kierownika Katedry Dermatologii i Wenerologii Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu.

Dwudniowe wydarzenie poświęcone będzie zagadnieniom z zakresu dermatologii, w przypadku których dla lepszego diagnozowania i terapii konieczna jest współpraca z innymi specjalistami, takimi jak immunolodzy, reumatolodzy, endokrynolodzy, chirurdzy plastyczni, psycholodzy czy dietetycy. W praktyce oznacza to, iż pacjent objęty jest kompleksową opieką medyczną w obszarach takich, jak choroby autoimmunologiczne, choroby układu krążenia, zaburzenia hormonalne wpływające na stan skóry, a także interakcje między stanem psychicznym a zdrowiem skóry.

REJESTRACJA
 
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.