Specjalizacje, Kategorie, Działy

Interdyscyplinarne Oblicza Dermatologii – Bydgoszcz, grudzień 2024

Udostępnij:
Konferencja skierowana jest nie tylko do specjalistów dermatologów, ale również do rezydentów i lekarzy innych specjalności zainteresowanych tematyką, dla których współpraca między różnymi dziedzinami medycyny oznacza pełniejsze zrozumienie skomplikowanych przypadków dermatologicznych, zwłaszcza tych, które mają podłoże wielosystemowe.
6 i 7 grudnia 2024 odbędzie się w Bydgoszczy konferencja Interdyscyplinarne Oblicza Dermatologii, pod nadzorem naukowym prof. dr hab. n. med. Barbary Zegarskiej, kierownika Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu oraz prof. dr. hab. n. med. Rafała Czajkowskiego, kierownika Katedry Dermatologii i Wenerologii Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu.

Dwudniowe wydarzenie poświęcone będzie zagadnieniom z zakresu dermatologii, w przypadku których dla lepszego diagnozowania i terapii konieczna jest współpraca z innymi specjalistami, takimi jak immunolodzy, reumatolodzy, endokrynolodzy, chirurdzy plastyczni, psycholodzy czy dietetycy. W praktyce oznacza to, iż pacjent objęty jest kompleksową opieką medyczną w obszarach takich, jak choroby autoimmunologiczne, choroby układu krążenia, zaburzenia hormonalne wpływające na stan skóry, a także interakcje między stanem psychicznym a zdrowiem skóry.

Konferencja, dzięki swojej interdyscyplinarnej formule, będzie znakomitą okazją do zyskania wartościowej wiedzy, wymiany opinii i dyskusji.

Szczegółowy program konferencji już wkrótce.

Zachęcamy do rejestracji i śledzenia strony internetowej.

REJESTRACJA
 
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.