Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Ogólnopolska infolinia dla chorych na łuszczycę

Źródło: Fundacja Amicus
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 22.06.2021
 
 
Pandemia znacznie pogorszyła sytuację pacjentów z łuszczycą. U wielu z nich ze względu na utrudniony dostęp do ośrodków klinicznych doszło do nasilenia objawów. Aby wesprzeć chorych w szukaniu pomocy, Fundacja Amicus uruchomiła ogólnopolską infolinię „PSOs Łuszczyca”.
Pod numerem 530 812 500 pacjenci z łuszczycą będą mogli uzyskać od koordynatora infolinii najważniejsze informacje związane z dostępnością klinik i poradni dermatologicznych, w których mogą otrzymać niezbędną opiekę. Zadaniem koordynatora infolinii będzie regularny kontakt i współpraca z lekarzami w ośrodkach prowadzących leczenie łuszczycy w całej Polsce. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00. W pozostałe dni pacjenci mogą skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej Fundacji Amicus - www.psos.pl.

– Ostatni czas okazał się szczególnie trudny dla osób dotkniętych przewlekłymi, zapalnymi chorobami skóry jak łuszczyca. Pndemia COVID-10 istotnie wpłynęła na codzienne funkcjonowanie poradni dla chorych na łuszczycę. Część z nich czasowo zawiesiła działalność, inne zostały tymczasowo wykorzystane do walki z wirusem, a jeszcze inne przyjmowały pacjentów jedynie w ramach teleporady – skomentowała prezes Fundacji Amicus Dagmara Samselsk.

Wszystkie to sprawiło, że rozpoczęcie odpowiedniego leczenia wielu pacjentów z łuszczycą bardzo się opóźniło. A czas jest dla tych chorych bardzo istotny: brak leczenia sprawia, że zmiany łuszczycowe mogą się pogłębić.
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe