Specjalizacje, Kategorie, Działy
Polskie Towarzystwo Dermatologiczne

Prof. Jacek Szepietowski prezesem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

Udostępnij:
Krajowy Zjazd Delegatów wieczorem, w trakcie trzeciego dnia 32. zjazdu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, zdecydował, kto będzie kierował organizacją zrzeszającą polskich dermatologów.
Prof. Jacek Szepietowski pokonał dwoje kandydatów – prof. Adama Reicha i prof. Annę Zalewską-Janowską.

Kończąca kadencję prof. Lidia Rudnicka napisała na Facebooku: "Gratuluję panu profesorowi Jackowi Szepietowskiemu objęcia funkcji nowego Prezesa Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego".

W przedwyborczym wystąpieniu, gdy prof. Szepietowski kreślił osobiste plany, mówił, co zrobi, jeśli zdobędzie zaufanie delegatów. Bardzo często zwracał się do młodych lekarzy. Podkreślał konieczność rozszerzania dodatkowych szkoleń, wymianę doświadczeń i promowanie najlepszych klinik.

Prof. Jacek Szepietowski jest kierownikiem Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii UM we Wrocławiu, honorowym przewodniczącym PTD i przewodniczącym Oddziału Dolnośląskiego PTD, autorem ponad 700 publikacji, a jego zainteresowania naukowe to m.in. świąd skóry, trądzik odwrócony, psychodermatologia i immunologia kliniczna ze szczególnym uwzględnieniem przewlekłego stanu zapalnego skóry.

Prof. Jacek Szepietowski był prezesem PTD w latach 2008-2016 i do tego okresu odwoływał się także w przedwyborczym wystąpieniu upublicznionym na stronie organizacji. Przypomniał, że w czasie, gdy przewodził towarzystwu, wprowadzono w Polsce pierwsze leczenie biologiczne, zyskał wizerunek na tym zarówno organizacji, jak i specjalizacji, poza tym inwestowano w ambitnych, rozpoczynających pracę dermatologów.

Z licznych aktywności i wyróżnień warto przypomnieć, że przed rokiem prof. Szepietowski został honorowym członkiem Association for Psychoneurocutaneous Medicine of North America (APMNA), czyli stowarzyszenia dermatologów, psychiatrów, psychologów i pracowników ochrony zdrowia z pokrewnych dziedzin.

Na zakończenie przedwyborczego wystąpienia, publikowanego na stronie PTD, młodzi lekarze jednym słowem mieli określić prof. Szepietowskiego jako swego szefa. Padały określenia: kreatywny, sprawiedliwy, otwarty i po prostu – najlepszy.

Gratulujemy!
 
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.