Specjalizacje, Kategorie, Działy

Sesja „keynote lectures” kongresu dermatologicznego

Udostępnij:
Znakomici goście, ważne praktyczne tematy, moderatorzy z trzech kontynentów – tak zapowiada się sesja wykładów przewodnich, która odbędzie się pierwszego dnia połączonego 8th Continental Congress of Dermatology International Society of Dermatology oraz 12th Controversies in Dermatology (Kontrowersje w Dermatologii).
Sesja wykładów przewodnich odbędzie się pierwszego dnia kongresu, 23 maja. Pierwszy wygłosi prof. Nellie Konnikov z Boston University, prezes International Society of Dermatology, która przedstawi wykorzystanie terapii fotodynamicznej jako standardowej metody przy rakowaceniu skóry.

Pemfigoid jest przewlekłą chorobą, zaliczaną do dermatoz pęcherzowych. O jej odmianie dotyczącej układu oddechowego (POPS) opowie prof. Razzaque Ahmed z Tufts University School of Medicine, dyrektor Centrum Chorób Pęcherzowych w Bostonie.

Bardzo interesująco zapowiada się również odczyt prof. Mohammada Jafferany’ego z Central Michigan University dotyczący somatyzacji w dermatologii. Somatyzacja to zastępowanie przeżyć psychicznych dolegliwościami somatycznymi, które są często interpretowane jako objaw poważnej choroby somatycznej. Prof. Jafferany ma na swoim koncie ponad 170 tekstów naukowych i publikacji na różne tematy psychodermatologiczne. Jest współredaktorem i autorem książek na temat psychodermatologii dziecięcej, psychodermatologii geriatrycznej, stresu i zaburzeń skóry oraz psychotrychologii.

Aktualne informacje na temat leczenia atopowego zapalenia skóry, ze szczególnym uwzględnieniem unikalnej perspektywy z USA przedstawi prof. John Koo z University of California w San Francisco. Naukowiec jest autorem lub współautorem ponad 300 recenzowanych artykułów oraz książek i nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat znajduje się na liście najlepszych lekarzy w Ameryce.

W trakcie ostatniego wykładu dr Shyam Verma z Indii podzieli się obserwacjami ze swojej praktyki dermatologicznej. Dr Verma jest członkiem zarządu European Academy of Dermatology and Venereology (EADV) i wybitnym badaczem w dziedzinie grzybicy skóry, a także miejscowego nadużywania sterydów.

Sesję moderować będą prof. Nellie Konnikov, dr Shyam Verma oraz dr hab. n. med. Łukasz Matusiak.

Zapraszamy do zapoznania się z obszernym programem konferencji i do rejestracji!

SPRAWDŹ PROGRAM


REJESTRACJA NA KONGRES
 
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.