Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Wytyczne dotyczące leczenia atopowego zapalenia skóry czekają na uzupełnienie

Źródło: Medscape
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 01.06.2021
 
 
Opcje leczenia atopowego zapalenia skóry znacznie się zróżnicowały w ciągu ostatnich kilku lat, ale w aktualnych wytycznych nie uwzględniono jeszcze wszystkich tych nowych możliwości, co zauważono w doniesieniu Amerykańskiej Akademii Dermatologii.
Obecne wytyczne nie zostały zaktualizowane w celu uwzględnienia leków zatwierdzonych do leczenia atopowego zapalenia skóry, w tym preparatu crisaborole, maści stosowanej w leczeniu łagodnych do umiarkowanych chorób u pacjentów w wieku 3 miesięcy i starszych. Innym lekiem zatwierdzonym już w 2014 roku jest biologiczny dupilumab, który jest przeciwciałem monoklonalnym działającym na receptor IL-4. Środek hamuje wiązanie receptorów IL-4 z głównymi cytokinami odpowiedzialnymi za pośredniczenie w chorobie. Dupilumab jest podawany we wstrzyknięciach i jest zatwierdzony dla pacjentów w wieku 6 lat i starszych o nasileniu choroby od umiarkowanego do ciężkiego.

Zwrócono również uwagę na opracowywane terapie leczenia atopowego zapalenia skóry, w tym miejscowe i doustne inhibitory JAK. Naukowcy zgadzają się, że długoterminowe korzyści ze stosowania miejscowych inhibitorów JAK mogą być ograniczone, ale doustne inhibitory JAK mogą być bardziej skuteczne niż dupilumab i bardziej akceptowalne przez pacjentów, którzy nie lubią zastrzyków.
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe