Specjalizacje, Kategorie, Działy
Jacek Marczewski/AgencjaWyborcza.pl

e-Zdrowie – wiele systemów, które się nie widzą

Udostępnij:
Minister zdrowia Izabela Leszczyna stwierdziła, że w e-zdrowiu należy jeszcze bardzo wiele zrobić, a piętą achillesową systemu jest e-rejestracja.
Wiele niekompatybilnych systemów
– Poprzedni rząd bardzo chwalił się e-receptą. Jednak problem z e-zdrowiem jest taki, że mamy mnóstwo systemów informatycznych, które wzajemnie się nie widzą, nie są kompatybilne. Tworzymy jakieś dane, które lekarze wpisują godzinami do systemu, aby przekazać je do Głównego Urzędu Statystycznego. To nie jest normalne. System musi być przyjazny nie tylko dla pacjentów, ale także dla lekarzy, żeby chcieli go używać – mówiła minister Leszczyna w programie „Fakty po Faktach” w TVN24.

– To jest jedno z zadań, które jest na liście priorytetów Centrum e-Zdrowia – dodała minister.

Pytana o system e-rejestracji do szczepień przeciwko COVID-19, który nie spełnia efektywnie swojej funkcji, szefowa resortu zapowiedziała wprowadzenie czytelnego i łatwego w obsłudze systemu rezerwacji szczepień za pomocą SMS, podobnego do wykorzystywanych w placówkach prywatnych.

– Sprowadziłam prawie milion szczepionek. Około pół miliona jest ciągle dostępnych i bardzo zachęcam, bo warto, poszukać takiego miejsca, gdzie można się zaszczepić – podkreśliła szefowa resortu.

Przeczytaj także: „Leszczyna: Wytyczne do terminacji ciąży jeszcze w styczniu” i „Nie chce płacić kary za byłego ministra – wynajęła pełnomocnika”.

 
 
facebook linkedin twitter
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.