Specjalizacje, Kategorie, Działy
Patronat naukowy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Nowości w leczeniu cukrzycy

Redaktor: Krzysztof Zielonka |Data: 22.06.2022
 
 
Czy jest już możliwe leczenie cukrzycy bez hipoglikemii? Co diabetolog powinien wiedzieć o lekach przepisywanych przez psychiatrów? Jak przewidywać czas wygojenia owrzodzeń w zespole stopy cukrzycowej? To tylko niektóre pytania, na które uzyskają odpowiedź uczestnicy konferencji czasopisma „Current Topics in Diabetes", która rozpocznie się 24 czerwca, w formule online.
Coraz szybszy rozwój diabetologii w XXI wieku powoduje potrzebę stałego śledzenia nowości w tym zakresie przez lekarzy różnych specjalności. Od niedawna jednym ze źródeł informacji dotyczących cukrzycy jest kwartalnik „Current Topics in Diabetes” Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. 24 czerwca natomiast rozpocznie się konferencja organizowana pod auspicjami tegoż czasopisma.

W programie dostępnego w bezpłatnej formule online dwudniowego wydarzenia znalazło się wiele interesujących wykładów, dostarczających najnowszą wiedzę na temat terapii tego groźnego schorzenia. Poruszone zostaną również tematy interdyscyplinarne, m.in. leczenia cukrzycy u chorych cierpiących na choroby towarzyszące, a także terapii cukrzycy u dzieci.

Podczas konferencji prof. Janusz Gumprecht wskaże, dlaczego terapie iniekcyjne są przyszłością leczenia cukrzycy typu 2, zaś prof. Leszek Czupryniak, kierownik naukowy spotkania, zaprezentuje wykorzystanie nowoczesnych systemów monitorowania glikemii w codziennej praktyce diabetologa. Dr hab. n. Karolina Kędzierska-Kapuza, prof CMKP opowie, jakie są sukcesy i oczekiwania, jeśli chodzi o leczenie cukrzycy przeszczepieniem trzustki w Polsce, natomiast prof. Edward Franek odpowie na pytanie, czy i czego nauczyła nas o cukrzycy pandemia COVID-19.

Partnerem strategicznym konferencji jest firma Boehringer Ingelheim, która ma duże zasługi w opracowywaniu nowych metod leczenia cukrzycy. Jednym z leków stworzonych przez firmę jest empagliflozyna, zatwierdzona po raz pierwszy w maju 2014 r. do stosowania w leczeniu dorosłych z niewystarczająco kontrolowaną cukrzycą typu 2. Dodatkowo w ubiegłym roku Komisja Europejska wydała pozwolenie na dopuszczenie empagliflozyny do obrotu jako leku stosowanego w leczeniu osób dorosłych z objawową przewlekłą niewydolnością serca z obniżoną frakcją wyrzutową. O tym, dlaczego warto stosować empagliflozynę już na wczesnym etapie leczenia cukrzycy typu 2, będzie mówiła w trakcie konferencji dr hab. n. med. Agnieszka Zwolak, prof. UM w Lublinie.

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji!

ZAREJESTRUJ SIĘ
 
 
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.