Specjalizacje, Kategorie, Działy

Odpowiedzi na gorące pytania diabetologii

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krzysztof Zielonka |Data: 24.10.2022
 
 
Czy nadszedł już czas na nową klasyfikację cukrzycy? Dla kogo i kiedy przeznaczony jest ciągły podskórny wlew insuliny? Jakie zrobiono postępy w terapii przewlekłych powikłań cukrzycy? Odpowiedzi na najważniejsze pytania z obszaru diabetologii udzielą uznani eksperci 18 i 19 listopada w Gdyni, podczas kolejnej edycji konferencji Hot Topics Diabetologia.
To już dziewiąta odsłona spotkania, które w zamierzeniu porusza najbardziej kontrowersyjne, a przy tym najistotniejsze kwestie dotyczące profilaktyki i leczenia cukrzycy, jednej z plag cywilizacyjnych, z którymi zmagają się współczesne społeczeństwa. Na program konferencji składa się siedem sesji wykładowych, cztery w piątek i trzy w sobotę.

Pierwszego dnia wydarzenia warto zwrócić uwagę na debatę „Czas na nową klasyfikację cukrzycy?”. Argumenty na „tak” poda prof. Aleksandra Araszkiewicz, natomiast na „nie” kierownik naukowy konferencji, prof. Leszek Czupryniak.

W trakcie kolejnej sesji omówione zostaną nowe zalecenia dotyczące leczenia cukrzycy, przygotowane przez międzynarodowe towarzystwa – The European Association for the Study of Diabetes (EASD) oraz the American Diabetes Association (ADA). Ich treściom przyjrzą się diabetolog, nefrolog oraz kardiolog.

Sesja numer trzy poświęcona będzie wyzwaniom codziennej farmakoterapii, w tym stosowaniu dapagliflozyny, metforminy oraz empagliflozyny, a podczas sesji czwartej zostaną omówione różne aspekty stosowania insulinoterapii, a także jej przyszłość.

Drugi dzień konferencji rozpocznie się od zaprezentowania postępów w terapii przewlekłych powikłań cukrzycy, zwłaszcza neurologicznych i nefrologicznych. Zostanie również poruszony temat niedoboru witaminy B12 u chorych przewlekle leczonych metforminą.

Podczas sesji numer sześć odbędą się dwie debaty – pierwsza z nich dotyczyć będzie nowości, jakie przyniósł 2022 rok dla diabetologii w Polsce, a druga – współpracy diabetologa z kardiologiem. Podczas obu z nich dyskutujący porównają wytyczne z praktyką.

Ostatnia sesja wykładowa dotyczyć będzie między innymi postępowania po rozpoznaniu retinopatii cukrzycowej, objawów niepożądanych leków doustnych, a także najbardziej optymalnych dla zdrowia pór posiłków.

Zapraszamy do zapoznania się z całym programem i do rejestracji!

REJESTRACJA
 
 
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.