Specjalizacje, Kategorie, Działy

Setki lekarzy spędziło weekend z Termedią

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz
|
Wypełnione sale, bogaty program merytoryczny i bardzo zadowoleni uczestnicy – w ostatnich dniach specjaliści wzięli udział w czterech konferencjach organizowanych przez Termedię.
Naukowy weekend rozpoczął się już w czwartek w Gdańsku, gdzie odbywał się jubileuszowy Ogólnopolski Kongres Starzenia Pacjent 65+ w Codziennej Praktyce Lekarskiej. W dziesiątej edycji wydarzenia, nad którym pieczę sprawuje prof. dr hab. n. med. Tomasz Grodzicki, wzięło udział ponad 450 lekarzy. Przygotowano dla nich 13 sesji skupionych na charakterystycznych zdrowotnych problemach osób starszych z poszczególnych dziedzin, ale też i na podejściu interdyscyplinarnym, jakie winno mieć powszechne zastosowanie w leczeniu tej grupy pacjentów.

Jubileusz był okazją do gratulacji, które odnosiły się zarówno do bieżącej edycji, jak i nieustannego rozwijania wydarzenia mającego już uznaną markę na liście wydarzeń dla lekarzy.Tuż obok konferencyjnego "staruszka" mieliśmy premierę i to w dosłownym znaczeniu. Również w Gdańsku odbyły się premierowe Dialogi Pediatryczne. W tym wypadku nie można było liczyć na magnes, jakim są dobre opinie z poprzednich lat. Uczestnikom bardzo spodobała się formuła tego wydarzenia, czyli sesje zakończone tytułowymi dialogami.

Licznie zgromadzeni lekarze już myślą o kolejnym spotkaniu w międzynarodowym gronie, bo należy wspomnieć, że w konferencji uczestniczyli też goście z zagranicy. Wystąpienia prof. Alexandra Nadragi (Ukraina) i MD, PhD Hamida Bassiriego (Stany Zjednoczone) oraz ich dyskusja z dr hab. n. med. Ernestem Kucharem uzmysłowiły wielu osobom zupełnie inną perspektywę na problemy zagrożeń epidemiologicznych i problemów zdrowotnych związanych z kryzysami uchodźczymi, wojną czy COVID-19.Potężną dawką wiedzy dzielili się także diabetolodzy. „Current Topics in Diabetes” to nowe czasopismo, które doczekało się dopiero dwóch wydań, jednakże jego otwarta formuła, a przede wszystkim prezentowane treści, opisujące przełomowe doniesienia z zakresu leczenia chorób metabolicznych, sprawiły, że zasadnym stało się zorganizowanie konferencji. Dyskutowano "na odległość" o wielu wymiarach terapii i szansach, jakie niesie postęp technologiczny.

Naukowe święto mieli również ginekolodzy, którzy spotkali się w Warszawie. Okazją był Kongres Ogólnopolski - III Praktyczny Gabinet Ginekologiczny - Workshops.

Po raz pierwszy odbył się w formule stacjonarnej i był to strzał w dziesiątkę. W kuluarach panowały ożywione dyskusje w szerokim gronie lekarzy, pielęgniarek i położonych, a ich tematem oczywiście były wcześniejsze wystąpienia. Tu również niemałą zasługę miała koncepcja podziału merytorycznego opracowana przez kierownik naukową prof. dr hab. n. med. Violettę Skrzypulec-Plintę.

W zgodnej opinii uczestników, warto było spędzić dwa dni w stolicy, a spotkanie na żywo okazało się o wiele bardziej owocne niż debaty na odległość.
 
 
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.