Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Ból w chorobach reumatycznych – webinar

Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz |Data: 12.01.2022
 
 
Przewlekły, bardzo uciążliwy i występujący praktycznie w każdym schorzeniu – ból w chorobach reumatycznych będzie tematem przewodnim webinaru, na który zapraszamy 3 i 4 lutego 2022 roku.
Przypadłości reumatyczne powodują bardzo silne dolegliwości. Ich uśmierzenie jest niezwykle ważne dla pacjenta, by umożliwić codzienne funkcjonowanie. Zarówno rodzaj bólu, jak i skala jego odczuwania są kwestiami indywidualnymi, specyficznymi również dla poszczególnych chorób. Pierwszy kontakt z reguły następuje z lekarzem rodzinnym, stąd tak istotne jest, by wiedza o właściwym postępowaniu oraz terapiach była możliwie jak najbardziej powszechna.

By wybrać optymalny lek przeciwbólowy, musimy odpowiedzieć sobie na cztery podstawowe pytania: Jaka jest przyczyna bólu? Jaki jest mechanizm powstawania bólu? Jakie jest nasilenie bólu? Czy dany lek będzie dla pacjenta bezpieczny? Grono specjalistów pod kierownictwem dr n. med. Magdaleny Kocot-Kępskiej przedstawi aktualną i zgodną z zasadami EBM wiedzę na temat strategii leczenia u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów, dną moczanową, zapalnymi chorobami reumatycznymi oraz możliwości stosowania NLPZ w formie topikalnej. Rozwiązane zostaną również dylematy kliniczne dotyczące stosowania SYSADOA czy silnych analgetyków opioidowych u pacjentów reumatologicznych.

Na webinar zapraszamy 3 i 4 lutego 2022 r. o godzinie 18.00. Przekazywana wiedza z pewnością przyczyni się do optymalizacji postępowania przeciwbólowego i ułatwi podejmowanie decyzji terapeutycznych w codziennej praktyce klinicznej, dlatego serdecznie zachęcamy do bezpłatnego uczestnictwa.

ZAREJESTRUJ SIĘ!
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.