Specjalizacje, Kategorie, Działy
G-PSK im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu

Duży sukces kolejnych warsztatów. Następne już w listopadzie

Udostępnij:
26 września w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyły się kolejne w tym roku, cykliczne praktyczne warsztaty pt. „Minimalnie inwazyjna chirurgia miednicy mniejszej, krok po kroku, stacjonarnie i online”.
W warsztatach uczestniczyli lekarze ginekolodzy z Warszawy, Płocka, Otwocka, Wrocławia i Częstochowy, specjalizujący się w zakresie ginekologii operacyjnej lub uzupełniający swą dotychczasową edukację w technikach minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej miednicy mniejszej.

Pod kierownictwem prof. dr. hab. n. med. Macieja Wilczaka, koordynatora centrum, oraz z udziałem Zespołu Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka pod jego kierownictwem, przeprowadzono aż siedem operacji. Medycy mieli niepowtarzalną okazję obserwować wszystkie zabiegi i zastosowanie zaawansowanych i jednych z najnowocześniejszych technik operacyjnych, wykorzystywanych w minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej. Nie zabrakło precyzyjnych i praktycznych komentarzy lekarza operatora, dotyczących poszczególnych etapów wykonywania tego typu operacji.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Online wzięło w nich udział 270 uczestników.

– Naszymi odbiorcami są młodzi lekarze, którzy uczą się tych metod, albo ci, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności. Warsztaty w naszym szpitalu to wymiana poglądów i doświadczeń z każdej strony – mówił w jednym z wywiadów prof. Maciej Wilczak. – Starając się realizować taką politykę edukacyjną, zachęcam wszystkie koleżanki i kolegów z ośrodków w całej Polsce do wizyt u nas, w Poznaniu – dodał.

Kolejne warsztaty już 21 listopada.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY I ZAREJESTRUJ SIĘ
 
G-PSK im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.