Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Jesień pełna atrakcyjnych wydarzeń dla lekarzy rodzinnych!

Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz |Data: 29.08.2022
 
 
Niemal 50 wydarzeń edukacyjnych jest już zaplanowanych w kalendarzu Termedii do końca 2022 roku. Ważne miejsce wśród nich zajmują flagowe projekty kierowane do specjalistów podstawowej opieki zdrowotnej.
Już 16 i 17 września w Poznaniu odbędzie się IX Ogólnopolska Konferencja Pułapki Codziennej Praktyki Lekarskiej. Wydarzenie, nad którym pieczę sprawuje prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak, stanowi skarbnicę wiedzy o charakterystycznych sytuacjach, z którymi lekarze mierzą się w kontakcie z pacjentami na co dzień. Uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładów z wielu dziedzin medycyny, także tych rzadziej poruszanych na konferencjach, takich jak wakcynologia, medycyna laboratoryjna czy polifarmakoterapia.

ZAREJESTRUJ SIĘ


Wydarzeniem października będzie XI Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej po raz kolejny spotkają się na Dolnym Śląsku, by dyskutować o problemach oraz wyzwaniach, jakim środowisko wychodzi naprzeciw. Wśród tematów wiodących kongresu znajdują się opieka koordynowana w POZ, możliwości działań lekarzy rodzinnych wobec otyłości pacjentów, a także zagadnienia prawne w pracy medyków czy interesująco zapowiadająca się sesja poświęcona medycynie podróży.

Uzupełnieniem programu Kongresu PTMR będą warsztaty praktyczne. Organizatorzy przygotowali siedem kursów zwiększających kwalifikacje lekarzy w zakresie profilaktyki (ChUK, program 40+ i inne możliwości POZ), szybkich testów diagnostycznych, hematologii, EKG, USG nerek oraz tarczycy, a także warsztaty z psychologiem. XI Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej odbędzie się od 14 do 16 października.

REJESTRACJA


Pod koniec roku czeka nas już szósta edycja Ogólnopolskiego Kongresu Kardiologii w Praktyce Lekarza POZ. Specjaliści pod przewodnictwem prof. dr. hab. n. med. Piotra Hoffmana ponownie odkryją wszelkie tajniki wiedzy o funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego, rozpoznawaniu jego wad i schorzeń oraz oczywiście leczeniu i zapobieganiu. Wydarzenie zaplanowane od 8 do 10 grudnia odbędzie się w formule online, zatem każdy zainteresowany może w nim uczestniczyć bez względu na miejsce, w którym przebywa. Co więcej, udział w czasie rzeczywistym w kongresie jest całkowicie bezpłatny!

ZAREJESTRUJ SIĘ


Nową pozycją w ofercie Termedii jest natomiast konferencja Infekcje w Gabinecie Lekarza POZ. Dr hab. n. med. Ernest Kuchar oraz zaproszeni przez niego goście dokonają przeglądu najczęściej występujących w okresie jesienno-zimowym przypadłości zdrowotnych, zwrócą uwagę, jak właściwie je diagnozować i jak wprowadzić skuteczne leczenie, dzięki czemu chory nie będzie miał problemu z powikłaniami i nawracającymi chorobami. Na konferencję zapraszamy do Warszawy 9 i 10 grudnia.

REJESTRACJA


Oprócz konferencji dla chętnych do poszerzania swojej wiedzy przygotowaliśmy wiele webinarów. Krótkie internetowe spotkania dotyczyć będą między innymi jesiennych dylematów w gabinecie pediatry i lekarza rodzinnego, godne uwagi są również spotkania w ramach dni hipertensjologicznych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkretnych wydarzeń w naszym kalendarium.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.