Specjalizacje, Kategorie, Działy

Konferencja chorób rzadkich – ważni goście potwierdzeni

Udostępnij:
W najbliższy piątek i sobotę (17 i 18 maja) odbędzie się w Krakowie konferencja polskich i europejskich sieci referencyjnych Choroby Rzadkie – problemy nie tylko systemowe. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia – wiceminister Maciej Miłkowski oraz wiceminister Urszula Demkow, a także prof. Alicja Chybicka, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Chorób Rzadkich.
W konferencji wezmą także udział wybitni naukowcy, specjaliści poszczególnych dziedzin medycyny oraz przedstawiciele organizacji pacjenckich. Kierownikami naukowymi spotkania są prof. Anna Kostera-Pruszczyk oraz prof. Tomasz Grodzicki.

W trakcie wydarzenia omówione zostaną działalność ośrodków eksperckich, farmakoterapie w chorobach rzadkich i realizacja programów lekowych NFZ, a także zaprezentowane doświadczenia i problemy ośrodków ERN, również z perspektywy lekarza. Bardzo ciekawie zapowiada się panel dyskusyjny „OECR – dostęp do nowoczesnych technik diagnostycznych w perspektywie systemowej”, jak również sesja „Chory z chorobą rzadką w systemie – jak przetrwać”.

Zapraszamy do rejestracji!

SPRAWDŹ PROGRAM


REJESTRACJA
 
Konferencje
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.