Specjalizacje, Kategorie, Działy

Metabolizm i znaczenie biologiczne witaminy D w organizmie - aktualne doniesienia

Udostępnij:
22 maja o godzinie 20:00 zapraszamy na bezpłatny webinar, podczas którego omówiony zostanie aktualny stan wiedzy o występowaniu i istotności witaminy D dla człowieka.

Niedobór witaminy D jest problemem powszechnym, dotykającym wszystkie grupy wiekowe. W Polsce niedobór witaminy D odnotowano u 90% dorosłych i prawie 100% nastolatków. W związku z tym należy prowadzić działania profilaktyczne niedoboru witaminy D w oparciu o obowiązujące wytyczne opublikowane w roku 2023, a w przypadku stwierdzonego laboratoryjnie niedoboru witaminy D – leczyć dawkami znacznie wyższymi od dawek profilaktycznych. Takie postępowanie znacznie zmniejszy ryzyko wielu zaburzeń i chorób.

Suplementacja jest właściwa wtedy, gdy jest potrzebna, a w przypadku witaminy D i jej niedoboru notowanego w Polsce - jest potrzebna przez cały rok i jest bezpieczna. O tym jak ją prowadzić, podczas webinaru opowie dr hab. n. med., prof. uczelni Paweł Płudowski z Zakładu Biochemii, Radioimmunologii i Medycyny Doświadczalnej Instytutu Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

REJESTRACJA
 
Konferencje
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.