Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Janusz Andres o anestezjologii i intensywnej terapii w dobie czwartej fali pandemii

Redaktor: Krzysztof Zielonka |Data: 20.10.2021
 
 
Czwarta fala pandemii wirusa SARS-CoV-2 nie jest już prognozą, lecz faktem. Codziennie rosną statystyki osób zakażonych i zmarłych. Jak przygotować oddziały anestezjologii i intensywnej terapii na tę sytuację? – na to pytanie postarają się odpowiedzieć wykładowcy stacjonarnej konferencji, która odbędzie się 28 października w Krakowie.
Przykładem niech będą dane z 20 października, które mówią o 5559 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. W szpitalach przebywa 3811 pacjentów, a pod respiratorami znajduje się 329 najciężej chorych. Informacje spływające z poszczególnych szpitali również nie napawają optymizmem. W krakowskim szpitalu tymczasowym, zajmującym się pacjentami z COVID-19, niebawem może zabraknąć personelu medycznego.

W tej sytuacji palącą kwestią jest właściwie przygotowanie oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii na zwiększoną liczbę pacjentów zarażonych koronawirusem. Jak zorganizować leczenie najciężej chorych? Jak efektywnie wykorzystać dostępne metody lecznicze? Jak zapewnić personel medyczny w oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii?

Wszystkie powyższe tematy zostaną omówione podczas konferencji stacjonarnej „Jak przygotować oddziały anestezjologii i intensywnej terapii na czwartą falę pandemii?” – już 28 października 2021 r., w godz. 17.00–20.00, w Hotelu Campanile, ul. św. Tomasza 34 w Krakowie.

Prof. dr n. med. Janusz Andres, prezes Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gorąco zaprasza na wydarzenie.

STRONA KONFERENCJI
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.