Specjalizacje, Kategorie, Działy

Program X Ogólnopolskiej Konferencji Pułapki Codziennej Praktyki Lekarskiej

Udostępnij:
Kontrowersyjne tematy i trudne przypadki, często spotykane w codziennej pracy lekarza – to właśnie im poświęcona będzie jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Konferencji Pułapki Codziennej Praktyki Lekarskiej.
Już po raz dziesiąty lekarze wysłuchają uznanych ekspertów. W trakcie jedenastu zaplanowanych na 13 i 14 września sesji uczestnicy dowiedzą się m.in., gdzie najczęściej popełniane są błędy w diagnostyce i leczeniu, oraz jak ich unikać. Nie zabraknie omówienia coraz bardziej palącego problemu otyłości czy kardiologicznych pułapek, jakie czyhają na lekarzy. Prelegenci poruszą też kwestie powszechnie występujących schorzeń diabetologicznych, nefrologicznych i pediatrycznych.

Dwudniowa konferencja rozpocznie się od sesji poświęconej diabetologii. Od 1 października 2022 r. istnieje możliwość świadczenia opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej. Lekarz, który ją prowadzi, w medycznie uzasadnionych okolicznościach może zlecić pacjentom badania, zarezerwowane do tej pory tylko dla lekarza specjalisty. Wachlarz możliwości dostępnych w opiece koordynowanej oraz sposoby unikania błędów w przypadku pacjentów diabetologicznych będą tematem pierwszego wykładu podczas wrześniowego wydarzenia.

Jeszcze tego samego dnia eksperci przyjrzą się kwestiom kardiologicznym, m.in. stosowaniu leków przeciwzakrzepowych i niecodziennym przypadkom arytmii. Zajmą się też tematem otyłości, z której problemem lekarze stykają się coraz częściej. Analizując otyłość jako wielochorobowość, spróbują m.in. odpowiedzieć na pytanie, czy leki na tę chorobę mogą być pułapką. Kolejna sesja, poświęcona nefrologii, przyniesie za to odpowiedź, jak nie pominąć ważnej oznaki rozwijającej się choroby nerek, jaką może być białkomocz.

Drugi dzień konferencji rozpocznie się od sesji poświęconej pułapkom w terapii bólu i omówienia, co nowego wnosi rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia do leczenia bólu u pacjentów w POZ i AOS. Eksperci przyjrzą się też prawidłowemu postępowaniu w przypadkach zapalenia ucha u dzieci czy dość częstemu problemowi biegunek, zwracając uwagę, kiedy powinny wzbudzić czujność, także w zależności od wieku pacjenta.

SPRAWDŹ PROGRAM


Kierownikiem naukowym wydarzenia jest prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak.

X Ogólnopolska Konferencja Pułapki Codziennej Praktyki Lekarskiej odbędzie się 13 i 14 września w formule online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w konferencji na żywo lub chcą mieć dostęp do materiałów po jej zakończeniu, zapraszamy do wykupienia pakietu premium.

Sprawdź szczegóły i zarejestruj się na stronie wydarzenia.

BEZPŁATNA REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.