Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Sprawdź program Konferencji Jubileuszowej 20-lecie PTMP!

Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz |Data: 19.07.2022
 
 
Polskie Towarzystwo Medycyny Paliatywnej będzie w Łodzi świętować 20-lecie aktywnej działalności – już 9 i 10 września odbędzie się jubileuszowa konferencja, której program połączy osiągnięcia minionych dekad i wyzwania czekające przed specjalistami w najbliższej przyszłości.
Najbliższe wydarzenie ma być szansą na integrację środowiska, ale przede wszystkim wielkim świętem edukacyjnym osób związanych z opieką paliatywną. Pierwszy dzień upłynie na podsumowaniach najważniejszych wydarzeń w medycynie paliatywnej na przestrzeni minionego dwudziestolecia. Uczestnicy będą mogli między innymi zapoznać się z postępem, jaki nastąpił w leczeniu przewlekłej duszności, zaparcia poopioidowego czy uśmierzaniu bólu nowotworowego. Sesje, które rozpoczną i zakończą ten dzień, przedzieli uroczysta inauguracja z wystąpieniami zaproszonych gości i wręczeniem nagród oraz dyplomów dla osób wyróżniających się aktywnością na rzecz rozwoju medycyny paliatywnej w Polsce.

Podsumowań nie zabraknie również drugiego dnia, choć już w ograniczonym stopniu. Od analizy zmian w opiece nad pacjentami z chorobami układu nerwowego i rozwoju rehabilitacji w opiece paliatywnej eksperci przejdą do spojrzenia w przyszłość. W sesji panelowej, której przewodniczyć będzie kierownik naukowy konferencji, dr hab. n. med. Aleksandra Ciałkowska-Rysz, prof. UM, uczestnicy skupią się na problemach, z którymi przychodzi im się mierzyć w codziennej praktyce obecnie i jakie czekają ich w najbliższej przyszłości. To między innymi trudny temat współpracy specjalistów medycyny paliatywnej z onkologami w opiece nad pacjentami cierpiącymi na nowotwór czy postępowanie z pacjentami transseksualnymi.

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY


Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu. Szybka decyzja oznacza niższe koszty – atrakcyjna cena obowiązuje tylko do 31 lipca!

REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.