Specjalizacje, Kategorie, Działy

Sprawdź program konferencji Pediatria w POZ

Udostępnij:
Warto podkreślić, że lekarz rodzinny odgrywa istotną rolę w monitorowaniu zdrowia dziecka od niemowlęctwa aż po okres dorastania, zapewniając ciągłą opiekę i koordynując dalsze działania w razie potrzeby.
Na początku kwietnia do Wrocławia zapraszają prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki oraz dr n. med. Dagmara Pokorna-Kałwak, kierownicy naukowi nowej inicjatywy naukowo-szkoleniowej, z której szczegółowym programem możemy zapoznać się na stronie wydarzenia.

Problemy pediatryczne są częstym wyzwaniem w gabinecie lekarza rodzinnego. Chociaż niektóre przypadki wymagają specjalistycznej opieki pediatrycznej, wiele z nich można skutecznie diagnozować i leczyć w ramach opieki rodzinnej. Konferencja, podczas której lekarze rodzinni będą mogli skorzystać z doświadczeń lekarzy specjalistów oraz praktycznej wiedzy lekarzy POZ będzie z pewnością stanowić wartościową dawkę wiedzy do wykorzystania we własnym gabinecie.

Konferencję rozpocznie sesja poświęcona nefrologii dziecięcej, podczas której prof. dr hab. n. med. Katarzyna Kiliś-Pstrusińska podzieli się wskazówkami i rekomendacjami diagnostyczno-terapeutycznymi dotyczącymi zakażeń układu moczowego. ZUM jest jednym z najczęstszych problemów nefrologicznych u dzieci. Może obejmować zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie nerek oraz inne infekcje dróg moczowych, a diagnoza i leczenie zakażeń układu moczowego u dzieci wymaga specjalistycznej wiedzy.

W sesji „Varia” zostaną omówione zagadnienia prawne w pediatrii oraz nowe możliwości diagnostyczno-terapeutyczne w POZ dla dzieci w kontekście opieki koordynowanej, budżetu powierzonego i diagnostyki point of care.

W kolejnych panelach poruszone zostaną kwestie profilaktyki pediatrycznej i żywienia dzieci, a na koniec pierwszego dnia zapraszamy na sesję specjalistyczną poświęconą neurologii dziecięcej.

Szczegółowy program w linku poniżej!

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY


Zapraszamy do rejestracji!

REJESTRACJA
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.