Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Świętuj z nami Dzień Nadciśnienia Tętniczego!

Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz |Data: 17.05.2022
 
 
17 maja obchodzony jest Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego! Wydawnictwo Termedia przyłącza się do świętowania i zaprasza do rejestracji na regionalne Dni Hipertensjologiczne.
Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia z 2020 roku, liczba osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze w Polsce sięgnęła 10 milionów. Problem staje się powszechny wraz z wiekiem. W grupie od 45 do 54 lat na nadciśnienie choruje mniej więcej co czwarty Polak, natomiast w kolejnej grupie, od 55 do 64 lat, zmaga się ze schorzeniem już niemal połowa obywateli.

Do głównych czynników sprzyjających nadciśnieniu należą otyłość, stres, brak aktywności fizycznej czy spożywanie nadmiernej ilości soli. Nie bez znaczenia są też kwestie genetyczne. Nieleczona choroba może prowadzić do niewydolności serca i nerek, choroby niedokrwiennej serca czy udarów. Istotne jest zatem stosowanie właściwej terapii. Co roku regularnie rośnie wartość refundacji leków. W 2018 roku NFZ wydał na ten cel ponad 1,2 mln, czyli jedną siódmą część całego budżetu na refundację apteczną.

Obchodzony dziś Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego to okazja przede wszystkim do edukacji na temat ryzyka związanego z groźną chorobą, która – choć łatwo wykrywalna – często przez długi czas pozostaje niezdiagnozowana i jest bagatelizowana. Wydawnictwo Termedia popularyzuje wiedzę o tym, jak uniknąć problemów zdrowotnych, i korzystając z okazji zaprasza wszystkich lekarzy do skorzystania z oferty specjalnej!

Zapraszamy wszystkich do rejestracji na zaplanowane na drugą połowę roku Dni Hipertensjologiczne:ZACHODNIOPOMORSKIE DNI HIPERTENSJOLOGICZNE – 8 października – onlineŚWIĘTOKRZYSKIE DNI HIPERTENSJOLOGICZNE – 5 listopada – onlineWIELKOPOLSKIE DNI HIPERTENSJOLOGII – 18–19 listopada – stacjonarnie
Do 20 maja, rejestrując się ze specjalnymi kodami, można skorzystać z okazji i otrzymać za darmo dostęp premium!


Przy rejestracji na Zachodniopomorskie i Świętokrzyskie Dni Hipertensjologiczne wystarczy użyć kodu "PROMOCJA_MAJ”, by uzyskać bezpłatnie miesięczny abonament do materiałów z konferencji (nagrania VOD)!

W przypadku Wielkopolskich Dni Hipertensjologii zachęcamy do skorzystania z kodu "WDH22_MAJ”, który obniża o połowę koszt uczestnictwa stacjonarnego – do 49 złotych.

Liczba ofert jest ograniczona, więc zachęcamy do szybkiego skorzystania i rejestracji!
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.