Specjalizacje, Kategorie, Działy

Teoria zwieńczona praktyką – warsztaty podczas Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Neurologicznego

Udostępnij:
Bogaty program VII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Neurologicznego to nie tylko ponad 50 sesji poświęconych określonym problemom medycznym, lecz również warsztaty praktyczne, na które można już się rejestrować.
Wybitni polscy neurolodzy w tym roku spotkają się w Lublinie. Cztery dni konferencji będą dla jej uczestników niezwykle intensywne za sprawą bardzo obszernego programu. Sesje zostaną przeprowadzone równolegle w czterech salach wykładowych, więc każdy będzie mógł wybrać najbardziej interesującą go tematykę. Nie zabraknie również praktyki – wydarzenie rozpoczną kursy szkoleniowe, a zamkną warsztaty.

Organizatorzy przygotowali do wyboru trzy tematy szkoleń. Pierwszy to zasady wykonywania USG Doppler. Służy ono ocenie stanu tętnic i żył, w których może znajdować się przyczyna wielu objawów neurologicznych. Jakie są wskazania do jego przeprowadzenia, jak to zrobić i prawidłowo odczytać wyniki – tego dowiedzą się uczestnicy warsztatu.

Drugie szkolenie poświęcone zostanie toksynie botulinowej. Większości społeczeństwa znana jest ona jako botoks i kojarzona z zabiegami medycyny estetycznej. Iniekcje znajdują tez jednak szerokie zastosowanie w neurologii, między innymi przy leczeniu nadmiernych napięć mięśni kończyn, kręczu karku czy kurczy twarzy i powiek. Toksyna powoduje zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaz impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami. Dzięki warsztatom będzie można poznać zasady właściwej kwalifikacji i przygotowania pacjenta do iniekcji oraz ich precyzyjnego przeprowadzenia, m.in. za pomocą ultrasonografu.

W ofercie warsztatowej znajdują się również zajęcia poświęcone bólowi. Powszechnie występujące nieprzyjemne uczucie dotyka każdego człowieka, ale nie może być traktowane w każdym przypadku tak samo. Bóle mogą mieć różne umiejscowienie i zupełnie różne przyczyny, zatem kluczem do pomocy pacjentowi jest właściwa diagnostyka. Podczas warsztatu prowadzący skupią się na właściwej lokalizacji problemu poprzez wywiad z pacjentem, a także na skutecznych metodach działania, które sprawią, że ból zniknie na dobre i przestanie być przypadłością chroniczną.

Warsztaty podczas Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Neurologicznego zaplanowano na sobotę 17 września, w godzinach 14.15–17.15. Koszt uczestnictwa jest symboliczny i wynosi 50 złotych. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też warto szybko podjąć decyzję, by nie stracić okazji do nabycia praktycznej wiedzy!

REJESTRACJA
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.