Specjalizacje, Kategorie, Działy

Trendy w Reumatologii na przełomie 2023/2024 już w marcu

Udostępnij:
Tagi: reumatologia
Trwają prace nad szczegółowym programem konferencji. Sesje tematyczne zapełniają codziennie kolejne tytuły wykładów i nazwiska prelegentów.
To już piętnasta edycja tego cyklicznego wydarzenia organizowanego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego – eksperci pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Piotra Wilanda, kierownika Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu podsumowują nowości w diagnostyce i terapii oraz postępy w badaniach medycznych w dziedzinie reumatologii.

Oprócz omówienia wytycznych i rekomendacji europejskich, takich jak wytyczne EULAR w prowadzeniu tocznia rumieniowatego układowego, kryteria klasyfikacyjne ACR/EULAR zespołu antyfosfolipidowego w kontekście wprowadzania ich w praktyce, czy rekomendacje EULAR dotyczące leczenia ANCA vasculitis prelegenci skupią się na wskazaniu, jak owe zalecenia są stosowane w polskich warunkach, i omówią je na przykładach z własnej praktyki lekarskiej.

W sesji, podczas której zostaną omówione konkretne, trudne przypadki, słuchacze będą mogli dowiedzieć się m.in., o czym nie należy zapomnieć w ciągu pierwszych 48 godzin u chorych przyjmowanych w trybie nagłym na oddział reumatologii ze stanem gorączkowym, silnym bólem stawów i zmianami skórnymi, oraz czego możemy się spodziewać w roku 2024 na oddziale i w poradni reumatologicznej w związku z przebytą pandemią COVID-19? Będzie także o prowadzeniu chorych z chorobą Stilla w wieku dorosłym.

Konferencja odbędzie się 21 i 22 marca w Ibis Styles Wrocław Centrum przy placu Konstytucji 3.

ZOBACZ PROGRAM


Zarejestruj się już dziś i zdobądź praktyczną wiedzę!

REJESTRACJA
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.