Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
XI Konferencja Ginekologia i Położnictwo

XI Konferencja Ginekologia i Położnictwo - Nowe Trendy

Redaktor: Jacek Rubinstein |Data: 20.04.2021
 
 
Zapraszamy na XI Konferencję Ginekologia i Położnictwo - Nowe Trendy. W sesji otwierającej spotkanie wezmą udział najwybitniejsi europejscy specjaliści w zakresie minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej.
XI edycja konferencji będzie się odbywać 21 i 22 maja 2021 r. pod kierownictwem naukowym prof. dr. hab. Macieja Wilczaka. Wydarzenie realizowane jest w partnerstwie merytorycznym i pod nadzorem naukowym Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Wysoki poziom merytoryczny i edukacyjny zapewniają eksperci, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w sesji otwierającej pierwszy dzień konferencji, a wśród nich najwybitniejsi europejscy specjaliści w zakresie minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej (Minimally Invasive Pelvic Surgery): prof. Jean Bernard Dubuisson ze Szwajcarii, prof. Joerg Keckstein z Austrii oraz dr Ladina Christoffel ze Szwajcarii i dr Burghard Abendstein z Austrii.

W ciągu dwóch dni uczestnicy wezmą udział w 5 sesjach, którym towarzyszyć będą ringi merytoryczne wzbogacone o dyskusje.

Pierwszego dnia zaplanowano 3 sesje dotyczące:
- Minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej - aktualnego stanu praktyki medycznej w oparciu o EBM;
- Usunięcia macicy drogą laparoskopową i przezpochwową, czyli technikami minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej z różnych wskazań – czy często tak operujemy i jak unikać powikłań?;
- Antykoncepcji hormonalnej i HTM – dobrodziejstwo czy zagrożenia dla zdrowia współczesnych kobiet.

W sobotę organizatorzy proponują udział w dwóch sesjach:
- Opieka nad kobietą ciężarną i rodzącą – zalecenia praktyczne w oparciu o EBM;
- Nowoczesne metody obrazowania w diagnostyce położniczo-ginekologicznej w oparciu o EBM.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

ZAREJESTRUJ SIĘ
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe