Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Grażyna Rydzewska na Top Medical Trends

Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 13.02.2017
 
 
Kongres Top Medical Trends słynie z mocnego, interdyscyplinarnego programu i najbardziej „topowych” nazwisk. Jednym z wykładowców tej edycji będzie prezes Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, prof. Grażyna Rydzewska.
„Choroby gastroenterologiczne kobiet w ciąży” – to temat, który prof. Rydzewska przybliży uczestnikom Kongresu. Gastroenterologia to silny punkt programu. Podczas sesji gastroenterologicznej prof. Barbara Skrzydło-Radomańska z Katedry i Kliniki Gastroenterologii z Pracownią Endoskopową UM w Lublinie wygłosi wykład pt. „Pacjent starszy z problemami gastroenterologicznymi w gabinecie POZ”. Z kolei ordynator oddziału Gastroenterologii, Hepatologii i Zaburzeń Odżywiania w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie powie o chorobach układu pokarmowego dzieci, przedstawiając konkretne przypadki. Nie zabraknie także tematu dotyczącego plagi XXI w. – otyłości. Dr hab. Agnieszka Dobrowolska, prof. UM w Poznaniu przedstawi temat: „Otyłość a choroby wątroby i trzustki”.

Kongres Top Medical Trends to jedno z największych wydarzeń medycznych w Polsce. Każdego roku
gromadzi ponad 4 tysiące lekarzy różnych specjalności. Wśród wykładowców nie zabraknie konsultantów krajowych, prezesów towarzystw i członków gremiów naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

W programie Kongresu Top Medical Trends znalazły się także m.in. sesje dotyczące: kardiologii, diabetologii, chorób wątroby, hipertensjologii, psychiatrii, opieki długoterminowej i paliatywnej, opieki nad dzieckiem w POZ, chorego z nowotworem w gabinecie lekarza poz, zdrowia i sportu, pulmonologii, otolaryngologii, wakcynologii, medycyny podróży, endokrynologii, reumatologii i leczenia bólu, urologii, chorób zakaźnych, neurologii, medycyny rodzinnej i mikrobiologii dla praktyka.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem i rejestracji na: www.topmedicaltrends.pl
 
Patronat naukowy portalu:
prof. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe