Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Święto polskiej gastroenterologii

Autor: Iwona Konarska |Data: 23.09.2021
 
 
Rozpoczął się XIX Kongres Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii. Potrwa od 23 do 25 września. Przez trzy dni eksperci przedstawią ważne aspekty nowoczesnej gastroenterologii, a także zagadnienia interdyscyplinarne, które rzadko są omawiane na klasycznych konferencjach gastroenterologicznych.
Jak przypomina prof. Marek Hartleb, kierownik naukowy kongresu, gastroenterologia jest niezwykle obszerną specjalnością, obejmującą diagnostyczną i zabiegową endoskopię, pankreatologię, hepatologię i wiele problemów związanych z chorobami przewodu pokarmowego.

Wykładowcami w trakcie XIX Kongresu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii są nie tylko eksperci gastroenterologii, ale także pokrewnych specjalności. Za nami kurs hepatologiczny i sesja neurogastroenterologiczna, sesja omawiająca transplantacje, nieswoiste choroby zapalne jelit, a także choroby górnego odcinka przewodu pokarmowego. Drugi dzień kongresu rozpocznie omówienie obecnej i przyszłej roli endoskopii oraz problemy neurologiczno-psychiatryczne pacjentów gastroenterologicznych.

Kongres został zorganizowany w formule zdalnej, która otwiera nowe możliwości edukacyjne.

Organizatorem wykonawczym jest wydawnictwo Termedia.
 
Patronat naukowy portalu:
Prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Prof. dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe