Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Kobiety w ciąży z SM mogą być leczone interferonem

Źródło: EMA
Autor: Alicja Kostecka |Data: 26.09.2019
 
 
Komitet ds. Oceny Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi EMA wydał pozytywną opinię w sprawie rozszerzenia populacji leczonej interferonem beta o kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią..
Opinia CHMP oznacza, że interferon beta, w tym interferon beta-1a s.c., w przypadku zaistnienia potrzeby terapeutycznej będzie mógł być stosowany w leczeniu rzutowej postaci stwardnienia rozsianego (RSM) u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią
– Zmiana ta jest niezwykle istotna, ponieważ lekarze zyskają opcję leczenia kobiet z rzutową postacią SM na początku ciąży, a także jeśli jest to klinicznie potrzebne w czasie ciąży i karmienia piersią – powiedziała profesor Kerstin Hellwig z Kliniki Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego Św. Józefa w niemieckim Bochum. – Interferon beta zarejestrowano ponad 20 lat temu i od tamtej pory zgromadzono wiele istotnych danych, które dzisiaj pozwalają kobietom z SM i lekarzom rozważyć kontynuację tego leczenia w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe