Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Laboratorium Genetyczne INVICTA na międzynarodowych targach ESHRE w Barcelonie

Źródło: mat.pras./AL
Autor: Aleksandra Lang |Data: 28.06.2018
 
 
Laboratorium Genetyczne INVICTA – jako jedyny podmiot z Polski – zaprezentuje kompleksową ofertę innowacyjnych badań DNA podczas targów towarzyszących 34. Kongresowi Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE).
Wydarzenie odbędzie się w Barcelonie w pierwszych dniach lipca. Kilkanaście tysięcy gości z całej Europy będzie mogło wymienić się wiedzą i omówić wyniki ostatnich badań naukowych. Spotkanie będzie też okazją, by nawiązać kontakt z potencjalnymi partnerami merytorycznymi i biznesowymi.

- INVICTA gościć będzie na targach już po raz piąty z ofertą diagnostyki genetycznej opartej na sekwencjonowaniu DNA następnej generacji (NGS). Doroczny kongres ESHRE dedykowany jest wymianie doświadczeń i promowaniu aktualnej wiedzy z zakresu medycyny rozrodu. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń związanych tego tematyką niepłodności na świecie. Przedstawiciele zespołu naukowego INVICTA wezmą udział w pracach międzynarodowych grup wypracowujących rekomendacje dla środowiska praktyków. Przedstawimy też podczas sesji plakatowych wyniki ostatnich badań prowadzonych w naszych ośrodkach. Będziemy dzielić się wnioskami i dyskutować o dobrych praktykach oraz nowych możliwościach pomocy pacjentom. - mówi Jakub Dejewski, dyrektor sprzedaży i marketingu INVICTA.

Istotnym elementem kongresu są targi branżowe, w trakcie których prezentowane są nowe narzędzia i propozycje firm, wspierających codzienną pracę klinik. Swoją ofertę w zakresie innowacyjnych badań genetycznych promuje - jako jedyny podmiot z Polski - Laboratorium Genetyczne INVICTA. W kraju jest liderem w zakresie diagnostyki preimplantacyjnej (PGD). W 2013 roku, jako pierwszy ośrodek na świecie, INVICTA wprowadziła do praktyki klinicznej badania zarodków oparte o sekwencjonowanie następnej generacji – najnowszą i najbardziej precyzyjną metodę analizy materiału genetycznego. Podczas targów ESHRE, poza swoimi sztandarowymi usługami, prezentuje nowe możliwości w zakresie spersonalizowanej diagnostyki całych genów u dorosłych pacjentów.

- Laboratorium Genetyczne INVICTA jest liderem w zakresie innowacyjnych badań DNA człowieka w Polsce. Mamy na koncie wiele osiągnięć w zakresie wykorzystania sekwencjonowania następnej generacji. Będziemy z pewnością o nich opowiadać. Chcemy także szerzej promować przesiewowe badania preimplantacyjne PGS NGS. – mówi Jakub Dejewski. – Warto dodać, że jakość badań INVICTA potwierdzają międzynarodowe kontrole m.in. EMQN (European Molecular Genetics Quality Network), CF Network (Cystic Fibrosis European Network), INSTAND, QCMD (Quality Control for Molecular Diagnostics), CEQA (Cytogenetic European Quality Assessment) i Labquality. – uzupełnia.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe