Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Lawendowa sala porodowa (i nie tylko)
Autor: Krystian Lurka |Data: 23.05.2019
 
 
Oficjalnie otwarto zmodernizowane za 43 mln zł oddziały w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu. Co zrobiono? Oddział porodowy zwiększył się z ośmiu do dziesięciu nowocześnie wyposażonych sal. - Nowe sale pozwalają na pomoc w bezpiecznych, komfortowych i intymnych warunkach. Chcemy, aby pacjentka w naszym szpitalu poczuła się trochę jak u siebie w domu – powiedział Maciej Sobkowski, dyrektor szpitala.
Gruntownie wyremontowano i wyposażono w najnowszy sprzęt światowej klasy także oddział operacyjny, a także centralny gabinet zabiegowy oraz pracownię patomorfologiczną. Utworzono również centrum diagnostyki prenatalnej.

– W centrum diagnostyki prenatalnej mamy poradnie USG i wad płodu, pracownie cytogenetyczną i poradnię genetyczną. Powiększyliśmy naszą ofertę o zaawansowane badania genetyczne. Jesteśmy w stanie diagnozować materiał, który pozyskujemy po poronieniu, poddać go badaniom molekularnym, diagnostycznym, genetycznym i odpowiednio ustalić plan leczenia oraz prowadzenia pacjentki w kolejnej ciąży, by zakończyła się sukcesem – wyjaśnił Sobkowski.Prof. Tykarski o modernizacji
- W ostatnim czasie inwestycji na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i w podległych mu placówkach było sporo, ale te przy ulicy Polnej szczególnie cieszą, bo to szczególny szpital. Jest tu największa porodówka w Polsce - przyznał prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. - A poprawienie warunków oddziału porodowego sprawia, że będziemy mogli najmniejszych pacjentów "obsługiwać" lepiej - dodał Tykarski.

7 tysięcy porodów
Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny w Poznaniu przyjmuje rocznie około 32 tysięcy pacjentek. To największy szpital położniczy w Polsce. Rocznie odbywa się tu około 7 tysięcy porodów. Placówka posiada status najwyższego, czyli trzeciego stopnia referencji w ginekologii i położnictwie oraz neonatologii.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe