Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marek Misiurewicz

„IV Kongres Wizja Zdrowia”: Dyskusja zakaźników – gorzka i konkretna ►

Autor: Iwona Konarska |Data: 06.10.2020
 
 
Co pokazała pandemia? Dlaczego szczepienia są tak ważne dla społeczeństwa? Na te pytania podczas „Wizji Zdrowia” w mocnej i merytorycznej debacie odpowiadali prof. Jarosław Drobnik, dr Paweł Grzesiowski, prof. Teresa Jackowska i dr Tomasz Ozorowski.
– W jakim miejscu pandemii jesteśmy i dokąd zmierzamy? Czy możemy przewidywać jej rozwój? – pytał red. Bartosz Kwiatek, moderator debaty.

W odpowiedziach panelistów znalazło się wiele konkretnej krytyki polskiego sposobu radzenia sobie z pandemią, ale i rzeczowy katalog pomysłów na poprawienie sytuacji.

Prof. Drobnik wypunktował brak jednej wspólnej strategii radzenia sobie z pandemią, co było widoczne zarówno w przeszłości, jak i aktualnie, bo na przykład w ogłoszonej nowej strategii niezrozumiały jest fakt testowania tylko pacjentów objawowych i zwalnianie pacjentów po dziesięciodniowej kwarantannie już bez testu.

Z kolei dr Grzesiowski ocenił, że lockdown wyszedł nam świetnie, ale... po nim nie ma nic. Cały wysiłek zamrożenia życia społecznego i gospodarczego poszedł na marne z powodu niefrasobliwych działań w kolejnych miesiącach.

Prof. Jackowska podkreśliła, że bardzo obawia się o personel szpitali pediatrycznych. By nie było tak, że nie zabraknie sprzętu, ale zabraknie ludzi.

Dr Ozorowski powiedział, że lekarze w szpitalach szybko zrozumieli, że są zdani tylko na siebie.

Zapraszamy do obejrzenia sesji w całości, a więc pełnych wypowiedzi wszystkich panelistów. Jest gorzko i konkretnie.Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.