Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Fundacja Siepomaga zbiera na walkę z koronawirusem

Źródło: Siepomaga.pl
Autor: Monika Stelmach |Data: 07.04.2020
 
 
Rekordy popularności bije zbiórka zainicjowana przez Siepomaga.pl. Fundacja zbiera pieniądze na sprzęt szpitalny niezbędny do pracy podczas pandemii koronawirusa. Do godz. 12.30 w niedzielę (7 kwietnia) darczyńcy wpłacili ponad 22 mln zł.
- Najważniejsze jest to, by maksymalnie spowolnić postęp pandemii, dlatego wszyscy musimy zachować rozwagę i zachowywać się odpowiedzialnie. Niestety, w obliczu nowej sytuacji dostajemy coraz więcej sygnałów, że w szpitalach zakaźnych zaczyna brakować środków ochrony personalnej dla lekarzy i pielęgniarek - czytamy w opisie zbiórki.

- Akcja powstała po to, by móc zebrać środki na niezbędne wyposażenie powstających właśnie oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią. Monitorujemy sytuację, będziemy w stałym kontakcie ze wszystkimi szpitalami, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie. Każda godzina to nowe informacje, wszystko zmienia się dynamicznie. Naukowcy z całego świata pracują nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Zanim ta trafi do potrzebujących, minie jednak wiele miesięcy. Wiele bardzo trudnych miesięcy - uzasadniają organizatorzy.

Fundacja Siepomaga otrzymała tytuł „Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna” w konkursie „Sukces Roku 2019”.

Zbiórka rozpoczęła się 3 marca.

Pieniądze można wpłacać na stronie internetowej: www.siepomaga.pl/koronawirus.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.

Jesteś lekarzem? Dowiedz się jak prowadzić telekonsultacje online. Zapisz się na bezpłatne szkolenie online >>
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.