Specjalizacje, Kategorie, Działy
Stowarzyszenie Przedsiębiorców Wietnamskich w Polsce

Społeczność wietnamska w Polsce przekaże szpitalom testy na koronawirusa

Udostępnij:
Do placówek ochrony zdrowia trafi ponad 4 tys. testów na Sars-CoV-2 a także kombinezony, maski i rękawiczki jednorazowe. - Wierzymy, że nasze akcje przyczynią się do zwalczenia w Polsce pandemii. Jesteśmy i chcemy być częścią Polski - mówi Tran Trong Hung, wiceprezes Stowarzyszenia Wietnamczyków w Polsce.
Społeczności wietnamska w Polsce przekaże polskim szpitalom i instytucjom: 4100 szt. testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Są one wykonane na bazie diagnostyki genetycznej, zgodnej z wytycznymi WHO, dają wynik do dwóch godzin. Projekt pomocowy został sfinansowany w połowie przez firmę VIFON Wietnam oraz społeczność wietnamską (zorganizowano zbiórkę funduszy). Zestawy testów dotarły do Polski 29 marca na pokładzie samolotu z Hanoi w ramach akcji „Powrót do domu” i zostaną rozdysponowane przez polskie Ministerstwo Zdrowia w następujący sposób:
- 2100 szt. testów dla Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,
- 1000 dla Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie,
- 500 dla Powiatu Piaseczyńskiego, reprezentowanego przez Starostę Piaseczyńskiego,
- 200 do dyspozycji dla poszczególnych instytucji wg uznania Ministerstwa Zdrowia RP,
- 150 dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi,
- 150 dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. N. Balickiego w Łodzi.

Z zestawami testów dostarczone będzie także 1000 szt. kombinezonów ochronnych oraz rękawiczki jednorazowe do rozdysponowania przez polskie Ministerstwo Zdrowia.

- Społeczność wietnamska w Polsce aktywnie działa na rzecz walki z pandemią. Wierzymy, że nasze akcje – zarówno te spontaniczne, jak również o charakterze zorganizowanym, przyczynią się do zwalczenia w Polsce pandemii. Jesteśmy i chcemy być częścią Polski - mówi Tran Trong Hung, wiceprezes Stowarzyszenia Wietnamczyków w Polsce.

Przeczytaj także: „Poznańscy naukowcy opracowali własny test na koronawirusa”, „NCN przeznaczy 10 mln zł na badania nad COVID-19”, „Testy, więcej testów”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.