Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta

„Nadrobią” zaległości w szczepieniach

Źródło: TVN24
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 21.01.2021
 
 
Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że „kontakty z Pfizerem są bieżące, codzienne”. – Dostaliśmy zaktualizowany, kolejny harmonogram dostaw. Potwierdzono, że wyraźna obniżka dostawy szczepionki była czasowa. Mniej więcej od 15 lutego to, co nie było przekazane, będzie oddawane – przekazał.
Minister Niedzielski dodał – w rozmowie z TVN24 – że kłopoty ze szczepionkami to „przejściowa sytuacja”, o ile wszystko będzie realizowane jak zaplanowano, a pytany, o ile więcej dawek ma być dostarczone od 15 lutego, przyznał, że „do 400 tysięcy mają dojść dostawy przez dwa tygodnie”.

Przypomnijmy – 18 stycznia do Polski przetransportowano 176 tysięcy dawek szczepionki przeciw COVID-19 Pfizera zamiast 360 tysięcy – spowodowane było tymczasowym ograniczeniem dystrybucji dawek przez firmę.

Przeczytaj także: „Co dalej ze szczepieniami przeciw COVID-19?”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe