Maciek Jaźwiecki/Agencja Wyborcza.pl

„Naturalnie, że in vitro” ►

Udostępnij:

Podczas konferencji „Naturalnie, że in vitro” minister zdrowia Izabela Leszczyna wyraziła nadzieję, że program finansowania in vitro już zostanie i bez względu na to, kto będzie rządził, nie ośmieli się zabrać ludziom skutecznej metody leczenia niepłodności.

14 maja w Sejmie zorganizowano konferencję „Naturalnie, że in vitro” pod patronatem wicemarszałek Sejmu Moniki Wielichowskiej. Uczestniczyła w niej szefowa resortu zdrowia.

– Świetna inicjatywa „Naturalnie, że in vitro”. Trzeba odczarowywać, że to jest naprawdę jedyna skuteczna metoda leczenia niepłodności – powiedziała Leszczyna, dodając, że „innej, tak skutecznej w określonych, konkretnych przypadkach, po prostu nie ma”.

Nawiązując do rozpoczynającego się 1 czerwca rządowego programu finansowania in vitro, szefowa resortu zdrowia przypomniała, że jego roczny budżet wynosi 500 mln złotych. – Pamiętajmy, że w sumie to zagwarantowane 2,5 mld złotych, bo mamy program na 5 lat – zauważyła.

– Mam nadzieję, że on już naprawdę zostanie, że już nikt nigdy, bez względu na to, kto będzie rządził, nie ośmieli się zabrać ludziom szansy, nadziei, po prostu skutecznej metody leczenia, bo to jest nieludzkie – zaznaczyła Izabela Leszczyna.

– Jako ministrze zdrowia zależy mi, by opieka nad kobietą, parą, była naprawdę kompleksowa – podkreśliła, zwracając uwagę, że w koszyku świadczeń NFZ jest „cały szereg badań potrzebnych do tego, by stwierdzić niepłodność i aby można było zakwalifikować kobietę do programu. Będziemy o to dbać, będziemy wspierać i pary, i podmioty lecznicze, żeby program był jak najlepszy – zapewniła.

Udostępniamy nagranie z posiedzenia w całości.


Przeczytaj także: „In vitro również w prywatnych placówkach”.

Menedzer Zdrowia facebook
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.