Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jakub Szymczuk/KPRP

Andrzej Duda odznaczył prof. Grażynę Świątecką

Źródło: TVN24
Autor: Krystian Lurka |Data: 11.11.2019
 
 
Prof. Świątecka otrzymała Order Orła Białego w uznaniu za upowszechnianie idei bezinteresownej wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka i za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i służbie społeczeństwu polskiemu. Nagrodzona to profesor medycyny, kardiolog, twórczyni Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”, prezes Polskiego Towarzystwa Pomocy Telefonicznej.
Świątecka była twórcą i wieloletnim kierownikiem drugiej Kliniki Chorób Serca Akademii Medycznej w Gdańsku. Pod jej kierunkiem klinika stała się jednym z głównych ośrodków w kraju zajmujących się elektroterapią serca.

Prof. Świątecka przez długie lata kierowała Gdańskim Telefonem Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”, który założyła w 1967 r., wspólnie z prof. Tadeuszem Kielanowskim. Jest również współzałożycielką i prezeską Polskiego Towarzystwa Pomocy Telefonicznej.

Uroczystość odbyła się w Święto Niepodległości w Pałacu Prezydenckim. Prezydent wręczył dwa Ordery Orła Białego.

O sprawie poinformował TVN24.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe