Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Anna Sobecka spytała, dlaczego niewiele się poprawiło w ochronie zdrowia

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, Wirtualna Polska, Do Rzeczy
Autor: Krystian Lurka |Data: 18.09.2019
 
 
Tagi: Anna Sobecka
Posłanka Anna Sobecka z PiS złożyła w Sejmie interpelację do ministra zdrowia. W piśmie zwróciła uwagę, że mimo tego, że Narodowy Fundusz Zdrowia ma wyższy budżet, jakość usług oferowanych pacjentom jest niezadowalająca, a kolejki do lekarzy długie. - Dlaczego niewiele się poprawiło? - spytała.
Posłanka zadała dwa pytania. Spytała o to, dlaczego mimo znacznego zwiększenia budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia w ostatnich latach w kwestii leczenia w ramach świadczeń gwarantowanych niewiele się poprawiło i jakie działania zostaną podjęte przez ministerstwo w celu poprawy sytuacji w sektorze ochrony zdrowia, w szczególności w kwestii zwiększenia liczby refundacji nowoczesnych leków oraz zmniejszenia kolejek do lekarzy specjalistów.

Sobecka napisała, na podstawie badania "Ochrona zdrowia w Polsce" przeprowadzonego przez firmę IQS Research zdecydowana większość Polaków (73 proc.) uważa, że w obszarze publicznej ochrony zdrowia jest źle i niewiele się poprawia. Podkreśliła również, że ochrona zdrowia jest problemem 44 proc. badanych, a 81 proc. wymienia ją na pierwszym miejscu największych współczesnych problemów, najwięcej Polaków oczekuje także naprawienia systemu ochrony zdrowia, a także 94 proc. Polaków uważa, że państwo powinno refundować więcej nowoczesnych leków, a ośmiu na dziesięciu, że sytuację poprawiłoby zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia.

O sprawie poinformowały również "Wirtualna Polska" i "Do Rzeczy".

Przeczytaj także: "Sobecka pyta, czy resort podejmie działania w celu wycofania pigułek "ellaOne". Przytacza ostrzeżenie EAL".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe