Wyślij
Udostępnij:
 
 
Arłukowicz kontra Radio Szczecin
Źródło: press.pl
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 17.07.2019
 
 
Radio Szczecin dopuściło się manipulacji publikując informację o upomnieniu Bartosza Arłukowicza przez sąd dyscyplinarny. W tekście napisano o nim Bartosz A., zaś na zdjęciu przesłonięto mu oczy czarnym paskiem.
- Europoseł Koalicji Europejskiej zapowiedział podjęcie kroków prawnych w tej sprawie przeciwko Radiu Szczecin – opisuje press.pl .

O co poszło? Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy opublikował na swoich stronach sentencję wyroku Sądu Lekarskiego Wojskowej Izby Lekarskiej. Sąd – na wniosek OZZL – uznał Arłukowicza winnym tego, że przesadził w krytycznych wypowiedziach na temat m.in. liderów Porozumienia Zielonogórskiego. Sąd ukarał b. ministra zdrowia karą upomnienia.

Na czym polega manipulacja? Cóż, można zrozumieć, że rozgłośnia z ostrożności nie wymieniła nazwiska ministra. Ale przesłanianie oczu Arłukowicza czarnym paskiem, jak ciężkiemu przestępcy, to już cios w wizerunek i nadużycie. W końcu Arłukowicz został ukarany jedynie upomnieniem i to nie przez sąd powszechny, a koleżeński.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe