Wyślij
Udostępnij:
 
 

Bartosz Arłukowicz mówi "nie" nowej liście leków refundowanych

Źródło: KL, Onet.pl
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 29.12.2015
 
 
Polityk Platformy Obywatelskiej skrytykował nową listę leków refundowanych. - Zmiany, jakie nastąpią w wykazie leków refundowanych od 1 stycznia pogorszą sytuację dzieci po przeszczepach - ocenił były minister zdrowia podczas wtorkowej (29 grudnia) konferencji.
Jak podkreślił polityk Platformy Obywatelskiej, leki proponowane przez resort zdrowia nie zostały przebadane u dzieci. Według posła z sygnałów, jakie otrzymuje wynika, iż lekarze nie są w stanie zaproponować małym pacjentom skutecznej terapii w przystępnej cenie. O sprawie można przeczytać na portalu "Onet.pl".

- Dzieci nie były poddane badaniom klinicznym jeśli chodzi o leki, które znajdą się na liście refundacyjnej. Ceny leków stosowanych u dzieci dramatycznie wzrosły nawet o kilkaset procent. Środowiska naukowe związane z transplantologią mówią jasno, że gwałtowne zmienianie terapii w jej trakcie jest niewskazane, organizm pacjenta musi zostać na to przygotowany – podkreślił Arłukowicz i dodał, że generyki zaproponowane przez resort mają inną formułę działania, niż leki innowacyjne i formuła ta nie jest zbadana u dzieci.

Przeczytaj również inne teksty na temat zamieszanie wokół nowej listy leków refundowanych: "Pospolite ruszenie internautów: - Leki po przeszczepach muszą być darmowe!", "Profesor Grenda o nowej liście leków refundowanych: - To niepokojące" i "Ministerstwo Zdrowia uspokaja oburzonych pacjentów po przeszczepach"
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe