iStock

Beata Małecka-Libera wierszem zachęca do szczepień

Udostępnij:
Kancelaria Senatu publikuje animowany spot zachęcający do szczepień przeciw COVID-19. Występują w nim przewodnicząca Komisji Zdrowia Beata Małecka-Libera, senatorowie i eksperci z senackiego zespołu doradców komisji parafrazujący wiersz Jana Brzechwy „Żuk”. W tej wersji osoby sprzeciwiające się szczepieniom reprezentuje w biedronka, która nie daje się zaszczepić i… ostatecznie jest podłączana do respiratora.
Przewodnicząca Małecka-Libera podkreśla, że Senat chce zachęcić obywateli i uświadomić im, jak ważne jest szczepienie. – Zamierzamy przekonać społeczeństwo, aby nie bało się, aby się wyszczepiło i aby szczepienie populacyjne, zbiorowe, ochroniło nas wszystkich – wyjaśnia. Przyznaje, że szczepienia są jedyną możliwością, aby przeciwdziałać rozprzestrzeniającej się epidemii.

– Pomyśl o sobie, pomyśl o bliskich, pomyśl o wszystkich wokół. Zaszczepmy się – apeluje Beata Małecka-Libera.

Zaznacza, że wybrano taką formułę dla promocji idei szczepień, aby wyróżniała się i nie zginęła w codziennym natłoku informacyjnym.W spocie przygotowanym przez Centrum Informacyjne Senatu występują:
– dr n. med. Beata Małecka-Libera, przewodnicząca senackiej Komisji Zdrowia,
– prof. dr hab. n. med. Alicja Chybicka, wiceprzewodnicząca senackiej Komisji Zdrowia,
– lek. med. Wojciech Konieczny, wiceprzewodniczący senackiej Komisji Zdrowia,
– lek. med. Dorota Czudowska, senator, członek senackiej Komisji Zdrowia,
– dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor, senator, członek senackiej Komisji Zdrowia,
– Artur Białoszewski, epidemiolog, ekonomista, z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
– mgr farm. Maciej Bogucki, dyrektor Europejskiego Centrum Polityk w Ochronie Zdrowia,
– Mariola Dwornikowska-Dąbrowska, ekonomista i ekspert do spraw finansów w ochronie zdrowia, dyrektor do spraw finansów i administracji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu,
– prof. dr hab. n. med. Robert Flisiak, prezes zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Zakaźnych,
– prof. dr hab. n. med. Bolesław Samoliński, kierownik Katedry Zdrowia Publicznego i Środowiskowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.