Wyślij
Udostępnij:
 
 
Bochenek: Wypowiedź wicepremiera Gowina dotycząca ustawy o aptekach była zbyt ostra
 
Działy: Aktualności
- Wypowiedź wicepremiera Jarosława Gowina dotycząca ustawy o aptekach była chyba zbyt ostra i nie do końca adekwatna do zawartości tej ustawy - przyznał rzecznik rządu.
Jarosław Gowin w środę (17 maja) na antenie TVN24 powiedział, że jest rozczarowany podpisaniem przez prezydenta ustawy o aptekach. Do jego słów odniósł się Rafał Bochenek w programie "Graffiti" w Polsat News. Bochenek spytany o słowa Gowina odpowiedział: - Ta wypowiedź pana wicepremiera była chyba zbyt ostra tak na prawdę i nie do końca adekwatna do zawartości tego projektu, ponieważ właśnie ten projekt ma służyć temu, aby ceny leków w Polsce spadały, aby dostępność do apteki była jeszcze lepsza. Z drugiej strony chodzi o to, aby w aptekach pracowały osoby, które rzeczywiście mają odpowiednie kompetencje do tego, aby udzielać w tym przysłowiowym okienku osobom, które przychodzą po pomoc odpowiedniej porady, co do tego, jaki lek najlepiej przy okazji jakiegoś schorzenia kupić - dodał rzecznik rządu.

Rafał Bochenek podkreślił, że należy skończyć z myśleniem o aptekach jako miejscach, w których robi się wyłącznie biznes. - Apteki mają pewne specyficzne zadanie tak naprawdę, z jednej strony oczywiście jest kwestia zysku i działalności dochodowej z drugiej strony mają pewną misję również i należałoby je wpisać w ten szeroki aspekt polityki prozdrowotnej, która jest prowadzona przez państwo - stwierdził rzecznik, a dopytywany, czy w związku z wypowiedzią Gowina nie ma żadnego konfliktu w rządzie rzecznik odpowiedział, że każdy przedstawiciel rządu może mieć swoje zdanie. - Pan wicepremier Gowin ma takie w kwestii tej ustawy, uważamy, że te słowa są przesadzone, zbyt ostre - powiedział Bochenek.

Przeczytaj także: "Gowin: Dlaczego właścicielem apteki ma być tylko farmaceuta? To tak, jakby właścicielem stacji telewizyjnej mógł być tylko dziennikarz"
.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe