Wyślij
Udostępnij:
 
 
Menedżer Zdrowia

Brakuje rzetelnych kalkulacji ►

Autor: Krystian Lurka |Data: 15.09.2021
 
 
Tagi: Irena Rej
– Branża nie zna wyliczeń, na podstawie których resort napisał ten projekt ustawy refundacyjnej – stwierdziła Irena Rej, prezes Izby Gospodarczej FARMACJA POLSKA, oceniając dokument.
– Branża nie zna wyliczeń, na podstawie których resort napisał ten projekt ustawy refundacyjnej – stwierdziła Irena Rej, prezes Izby Gospodarczej FARMACJA POLSKA, oceniając dokument. Prezes Rej o przepisach rozmawiała z „Menedżerem Zdrowia” podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

– Ocena skutków regulacji nie przewiduje wszystkich konsekwencji, które nowela spowoduje. Tymczasem tak poważna regulacja powinna być oparta na rzetelnych kalkulacjach. Nie mamy żadnych praktycznie danych, czym kieruje się legislator. Nie wiemy, ilu producentów zechce obniżyć swoje ceny, i o ile będzie chciało je obniżyć – zauważyła Irena Rej.

– Pierwsze analizy, jakie zrobiliśmy, są bardzo zastraszające. Pokazują, że duża liczba leków wyszłaby z refundacji i pacjenci musieliby sami za te leki płacić. Oprócz teoretycznych rozważań, każda taka decyzja powinna być oceniania z punktu widzenia ekonomicznego i mnie tej oceny ekonomicznej zwyczajnie brakuje – stwierdziła prezes Izby Gospodarczej FARMACJA POLSKA, zaznaczając, że „dobrym rozwiązaniem byłby w tym przypadku pilotaż”.Przeczytaj także: „Prezes Rulkiewicz o Polskim Ładzie”, „Nowy sposób dochodzenia roszczeń związanych z błędami medycznymi” i „Wyższe wyceny w ratownictwie medycznym”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe