Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Braun wyrzucony – bo nie miał maseczki ►

Źródło: Sejm
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 14.04.2021
 
 
Poseł Konfederacji Grzegorz Braun został wykluczony z obrad Sejmu przez marszałek izby Elżbietę Witek za odmowę założenia maski ochronnej. Usłyszał, że „naraża zdrowie i życie innych osób obecnych na sali oraz narusza porządek prac”.
Marszałek Elżbieta Witek zwróciła się do Brauna, który siedział w ławie sejmowej bez maseczki ochronnej, z uwagą, że nie przestrzega jej zarządzenia w sprawie rozwiązań porządkowych. – Proszę nie narażać zdrowia i życia innych osób, jeśli nie boi się pan sam o siebie, i mieć na względzie wszystkich swoich kolegów, którzy są obecni na sali plenarnej – apelowała marszałek Sejmu.

Braun odpowiedział, że „wzywa marszałek do przestrzegania prawa obowiązującego w Rzeczypospolitej i zapoznania się ze stanem prawnym, który obowiązuje”. Nie nałożył maseczki.

– Ponieważ nadal uniemożliwia pan prowadzenie obrad, podejmuję decyzję o wykluczeniu pana z posiedzenia Sejmu. Zgodnie z regulaminem Sejmu proszę opuścić salę posiedzeń – ogłosiła Witek. Po tych słowach poseł opuścił salę plenarną.Przeczytaj także: „Czy posłowie Konfederacji, którzy nie noszą masek w Sejmie, mogą ponieść odpowiedzialność?”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe