Wyślij
Udostępnij:
 
 

Chazan: Za aborcję należy karać. Lekarza, położną, taksówkarza wiozącego matkę na zabieg

Źródło: KL, Rzeczpospolita, Rzecz o polityce
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 16.01.2018
 
 
- Jeżeli ktoś przekracza obowiązujące prawo, powinien być karany. Bez względu na to, czy to jest lekarz wykonujący niedozwoloną procedurę aborcji, położna czy taksówkarz, który wiezie matkę do procedury zabicia dziecka - stwierdził w profesor Bogdan Chazan, ginekolog i położnik. Przyznał, że protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego są marginalne.
Profesor Bogdan Chazan w programie "Rzecz o polityce" przyznał, że popiera projekt inicjatywy "Zatrzymaj aborcję".

- Projekt ten wychodzi naprzeciw zmieniającym się poglądom polskiego społeczeństwa - ocenił Chazan i powołał się przy tym na wyniki badań Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, który od lat lobbuje w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Według ginekologa przerywanie ciąży jest zamachem na życie człowieka, więc - jak tłumaczył - osoby, które przyczyniają się do zabiegów aborcyjnych powinny być karane.

- Jeżeli dziecku poczętemu należy się szacunek i godność, i dochodzi do zamachu na życie człowieka, to takie postępowanie nie może być bez konsekwencji nie tylko etycznych, moralnych, ale też prawnych - wskazał profesor Chazan.

Przeczytaj także: "Prof. Chazan o zrywaniu klauzuli opt-out: Chodzi o szantażowanie rządu, że pacjenci pozostaną bez opieki" i "Co z opieką okołoporodową? Mówią prof. Helwich, Zawalski, Piotrowska i prof. Chazan".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe