Wyślij
Udostępnij:
 
 

Co Polacy myślą o aborcji? Chcą złagodzenia prawa

Źródło: KL, Dziennik Gazeta Prawna
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 24.03.2016
 
 
Więcej niż połowa spytanych o obowiązujące w Polsce prawo dotyczące aborcji życzyłaby sobie jego złagodzenia. Zaostrzenia zaś oczekuje nieco ponad jedna piąta.
Z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla "Dziennika Gazety Prawnej", wynika, że pozytywnie lub raczej pozytywnie obowiązujące prawo antyaborcyjne ocenia jedynie 29 procent pytanych. Niemal drugie tyle - 28 procent - nie ma w tej kwestii opinii, a 50,9 proc. chce, żeby przepisy zostały złagodzone, zaostrzenia zaś życzyłoby sobie 22,6 proc. 26,5 proc. uważa, że nie należy obowiązującego kompromisu naruszać.

Im młodsi respondenci, tym lepiej oceniają obowiązujące przepisy.

W grupie wiekowej od 18 do 24 lata ponad połowa pytanych wyraża się o ustawie antyaborcyjnej pozytywnie, a negatywnie nieco ponad 30 proc. W grupie od 25 do 34 lata głosy rozłożone są niemal po połowie. Wśród osób w wieku od 45 do 54 lat niezadowolonych jest niemal 44 proc. (przy 20 proc. zadowolonych i prawie 37 proc. niezdecydowanych), a wśród najstarszych - powyżej 55 roku życia - ponad połowa (ponad 56 proc.) twierdzi, że przepisy im się nie podobają.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.