Wyślij
Udostępnij:
 
 

Co dalej z „białym miasteczkiem”? ►

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 24.11.2021
 
 
24 listopada podczas konferencji prasowej Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia poinformowano o zakończeniu protestu w dotychczasowej formule. Zapowiedziano „przeniesienie aktywności do internetu”.
– Przenosimy naszą aktywność do sieci – tam będziemy udzielać porad pacjentom. Powiększamy liczbę osób, które będą współpracować z komitetem – poinformowała Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, a Artur Drobniak, wiceprezes Naczelnej Izby Lekarskiej, na pytanie dziennikarzy o to, czy medycy czują, że ponieśli porażkę, odpowiedział, że „to jest porażka wszystkich Polaków”.

– Rząd nas wziął nas przeczekanie, ale zdrowie nie powinno czekać – powiedział Drobniak.O „białym miasteczku”
11 września około 30 tys. osób przemaszerowało ulicami Warszawy, by ostatecznie zbudować „białe miasteczko” przed Kancelarią Premiera. Protestujący żądali zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia i zmiany nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu. W listopadzie medycy wysłali list do premiera Mateusza Morawieckiego, informując, że na odpowiedź ma czas do 20 listopada. Nie otrzymali jej.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.