Wyślij
Udostępnij:
 
 
Agnieszka Sadowska/Agencja Gazeta

Co ustalono podczas posiedzenia Zespołu Trójstronnego?

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 17.09.2021
 
 
– Nasze prace będą polegały na dalszym zwiększeniu minimalnych wskaźników wynagrodzeń w służbie zdrowia – zapowiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski po spotkaniu Zespołu Trójstronnego do spraw Ochrony Zdrowia, dodając, że „rozmowy były bardzo dobre”.
16 września w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie obradował Zespół Trójstronny do spraw Ochrony Zdrowia – w spotkaniu nie wzięli udziału protestujący medycy.

Minister Niedzielski podczas konferencji prasowej po rozmowach podkreślił, że „do protestujących zostały skierowane zaproszenia do rozmów, ale czterokrotnie je odrzucono”. Podziękował również członkom strony społecznej uczestniczącym w pracach zespołu. – „Dialog” to właściwe miejsce do rozwiązywania problemów – przy rozmowie i dyskusji, a nie w formie protestu, eskalacji politycznej i różnych roszczeń – dodał.

Niedzielski ocenił, że „spotkanie było bardzo dobre”.

– Przygotowaliśmy ramy porozumienia. Chcemy pracować na bazie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu dwukierunkowo – nad tym, jaka jest struktura tabeli, która opisuje minimalne wynagrodzenia pod kątem zawodów, które będą tam wyodrębnione – zapowiedział Niedzielski.

Mówił też, że „prace zespołu będą zmierzały do dalszego zwiększenia minimalnych wskaźników wynagrodzeń”.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 28 września 2021 r.

Przeczytaj także: „Bardzo dobrze zarabiam, ale kosztem ciężkiej pracy”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe