Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dawid Żuchowicz/Agencja Wyborcza.pl

Co z ustawą o reformie szpitali?

Źródło: RMF FM
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 28.06.2022
 
 
– Projekt ustawy o restrukturyzacji i modernizacji szpitalnictwa będzie procedowany w tej kadencji rządu – zapewnił minister zdrowia Adam Niedzielski, dodając, że „nie wie, skąd biorą się plotki o zaniechaniu prac nad dokumentem”.
27 czerwca w rozmowie z RMF FM minister zdrowia mówił o ustawie o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa.

– Ustawa jest kamieniem milowym – i ma być do września uchwalona. Jesteśmy po konsultacjach publicznych, podczas których było dużo dyskusji i debat – a to dlatego, że rzeczywiście jest to ustawa, która ma znaczenie absolutnie fundamentalne – powiedział minister Niedzielski. Zapewnił, że „będzie ona procedowana w tej kadencji rządu”.

– Ustalenie jest takie, że w 2024 r. nastąpi pierwsza ocena powszechna szpitali, a w 2023 r. będzie tzw. ocena pilotażowa – ocenie poddanych zostanie kilkanaście wybranych placówek – wyjaśnił Adam Niedzielski, dodając, że „nie wie, skąd pojawiły się plotki, jakoby ta ustawa miała nie zostać uchwalona w tej kadencji”.

Przeczytaj także: „Straszny projekt ustawy o szpitalnictwie”, „Ustawa o reformie szpitalnictwa jest niepotrzebna”, „Brakujące elementy układanki”, „Fałszywe tezy w ministerialnym projekcie” i „Reforma szpitalnictwa – nowy projekt i raport z uwagami”
.


 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.