Wyślij
Udostępnij:
 
 

Cyfrowa rewolucja w ochronie zdrowia już za 5 lat?

Źródło: Polska The Times/MK
Redaktor: Marta Koblańska |Data: 15.01.2016
 
 
Bez kolejki i w wygodnym fotelu w domowym zaciszu. Czy tak będą wyglądać konsultacje lekarskie? Wszystko na to wskazuje, bo coraz powszechniej w medycynie zastosowanie znajdują internet i urządzenia mobilne. Cyfrowa rewolucja w służbie zdrowia już o krok od naszych drzwi.
Narodowy Fundusz Zdrowia już otworzył się na zdalne konsultacje w dziedzinach geriatrii i kardiologii. Są to już usługi płatne. O rynek bija się producenci urządzeń mobilnych do oznaczania poziomu glukozy we krwi, do pomiary parametrów serca. Czy wizyty lekarskie on-line staną się wkrótce częścią naszego życia i czy rozwiążą problem niebotycznych kolejek w przychodniach?

Jak podaje Polska The Times, raport „Healthcare and Life Sciences Predictions 2020: A bold future?” wskazuje, że nowoczesne technologie będą miały znaczący wpływ na sposób leczenia. W przeciągu kilku najbliższych lat część usług medycznych będzie odbywała się w naszych domach za pomocą jedynie urządzenia mobilnego i internetu. Relacje na linii pacjent – lekarz nie będą ograniczały się tylko do wizyt w placówkach medycznych. Cyfryzacja spowoduje, że ciężar ten przeniesiony zostanie do internetu i będzie się to odbywało za pomocą video-chatów czy aplikacji mobilnych.

A to oznacza możliwość całodobowego kontaktu z lekarzem lub pielęgniarką o dowolnej porze, za pomocą internetu dowiemy się kiedy interesujący nasz lekarz ma dyżur, w jakich godzinach otwarta jest przychodnia. Co nam w tym pomoże? Smarfon, tablet lub komputer. Przed nami e-recepta, e-zwolnienie, czy e-skierowanie często bez wychodzenia z domu.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.