Dzień dobry
Dołącz do nas w mediach społecznościowych:
Udostępnij
Redaktor: Krystian Lurka

Drogie panie, macie prawo być bezpieczne ►

Platforma Obywatelska
Minister zdrowia Izabela Leszczyna była jedną z występujących podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej – wymieniła postulaty programu partii, które już udało się zrealizować, i przedstawiła plany dotyczące zdrowia. Zaczęła od życzeń z okazji Dnia Kobiet, a skończyła na zapowiedzi powiązania aborcji i umów szpitalnych.
Fragment rady, która odbyła się 8 marca w Warszawie, do obejrzenia poniżej.
Wideo z rady w całości jest dostępne na stronie internetowej: www.youtube.com/2981328.

Izabela Leszczyna mówiła o programie in vitro finansowanym z budżetu państwa, onkopłodności, tabletkach „dzień po”, szczepieniach dzieci przeciw HPV i premiowaniu szpitali za znieczulenie kobiet rodzących naturalnie.

Na koniec zapowiedziała bezpieczną terminację.

– 11 marca skierujemy do konsultacji społecznych rozporządzenie, w którym zmienimy ogólne warunki podpisywania umów między Narodowym Funduszem Zdrowia a szpitalami z oddziałami ginekologiczno-położniczymi. Jeśli odmówi się w nich terminacji ciąży zgodnej z prawem, to stracą kontrakty z płatnikiem – stwierdziła Izabela Leszczyna.

– Drogie panie, macie prawo być bezpieczne – podsumowała.

Przeczytaj także: „Tabletki dzień po i KSO w Senacie”.

Źródło:
Platforma Obywatelska
Działy: Aktualności w Menedżer Zdrowia Aktualności
Tagi: Izabela Leszczyna polityka Platforma Obywatelska aborcja szpital szpitale NFZ Narodowy Fundusz Zdrowia