Wyślij
Udostępnij:
 
 
Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

Exposé Mateusza Morawieckiego

Autor: Krystian Lurka |Data: 19.11.2019
 
 
Podczas wznowionego pierwszego posiedzenia Sejmu premier Mateusz Morawiecki wygłosił exposé, przemówienie trwało niemal półtora godziny. Polityk mówił głównie o ekonomii i sprawach socjalnych. Na temat ochrony zdrowia powiedział niewiele, poświęcił jej zaledwie kilka minut. Głównie chwalił się tym, co jego zdaniem, zrealizowano. – Zinformatyzowaliśmy służbę zdrowia, radykalnie podnieśliśmy nakłady na zdrowie objęto refundacją sto nowoczesnych leków – wymieniał Morawiecki.
- Zrobiliśmy to, co przez wiele lat się nie udawało. Zinformatyzowaliśmy służby zdrowia, działają e-recepty, e-zwolnienia i internetowe konto pacjenta. Każdego dnia wystawiamy około miliona e-recept i elektronicznych zwolnień – chwalił się Morawiecki.

Dodał, że rząd podniósł nakłady na zdrowie.

- Wzrosły one z 70 mld złotych do 106 mld złotych. To wzrost o ponad 50 proc. - wyliczył premier.

Pochwalił także zmiany na liście leków refundowanych.

- Objęto refundacją sto nowoczesnych leków, których oczekiwali pacjenci – przyznał Morawiecki.

Co poza tym?

- Wprowadzimy zapowiedziany pakiet badań dla każdego Polaka po 40. roku życia. Przeznaczymy niemal miliard złotych na supernowoczesne Centrum Onkologii, a kierunki medyczne jeszcze w tej kadencji skończy nawet 50 procent więcej studentów niż cztery, pięć lat temu – zapowiedział.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe